Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-03-28 08:33:59 przez system

Eliminacje turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”

Już po raz siedemnasty we wszystkich gminach i miastach powiatu bocheńskiego rozegrano szkolne i środowiskowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Wzięła w nich udział rekordowa liczba 1250 uczniów. Turniej odbył się pod patronatem starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna.

Eliminacje powiatowe rozegrano w Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni. Zakwalifikowano do niej 25 uczniów (szkoły podstawowe, 10-13 lat, gimnazja, 14-16 lat, szkoły średnie, 17-19 lat)- zwycięzców eliminacji gminnych.

Po przypomnieniu regulaminu i zasad turnieju przystąpiono do pierwszej części rozgrywki - testu pisemnego, składającego się z 40 pytań. W czasie, gdy komisja sprawdzała testy, uczniowie i ich opiekunowie uczestniczyli w multimedialnej pogadance pt. "Czad i ogień - obudź czujność".

Do ustnej rozgrywki finałowej zakwalifikowano po trzech uczniów, najlepszych w testach. Poziom finałów był bardzo wysoki. Do zdobycia było maksimum 45 punktów i tyle też zdobyło kilku uczestników końcowej rozgrywki: Gabriela Wójcik, Bartłomiej Machaj i Dawid Baran.

Po zakończeniu finałowej rywalizacji nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów. Puchar otrzymało również Gimnazjum im. Janusza Kuliga w Łapanowie za udział największej ilości uczniów w szkolnych eliminacjach (178 uczniów - 100%).

Wręczono także upominki uczestnikom pogadanki oraz dyplomy, przyznane nauczycielom i opiekunom za szczególne osiągnięcia w popularyzowaniu od lat OTWP i wkład pracy w przygotowaniu dzieci i młodzieży do konkursu.

Nagrody, ufundowane przez sponsorów Zarząd Powiatowego Oddziału ZOSP RP w Bochni i Starostwo Powiatowe w Bochni wręczali: starosta Ludwik Węgrzyn i komendant PSP Bochnia, Krzysztof Kokoszka.

8 kwietnia w Kampusie Uniwersyteckim w Wieliczce odbędą się eliminacje wojewódzkie OTWP. Powiat bocheński reprezentować będą zwycięzcy poszczególnych grup tj. Gabriela Fiołek (grupa I), Gabriela Wójcik (grupa II) i Dawid Baran (grupa III).