Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-06-16 15:30:30 przez KacperGlod

Firma ARCOM z Rzezawy Pracodawcą Roku 2022! Starostwo przyznało nagrody

Razem o przyszłości - pod takim hasłem odbyło się Forum Przedsiębiorczości Powiatu Bocheńskiego, zorganizowane po raz pierwszy przez Starostwo Powiatowe i Powiatowy Urząd Pracy w Bochni. Wzięło w nim udział około 100 przedsiębiorców oraz samorządowcy z Bocheńszczyzny. W czasie Forum przyznano nagrodę Pracodawcy Roku 2022.

Spotkanie podzielone zostało na dwa bloki tematyczne. Pierwszy poświęcony był gospodarce oraz trendom na rynku pracy w kontekście zatrudniania pracowników. W drugim wyłoniono laureatów nagrody Pracodawca Roku Powiatu Bocheńskiego.

Forum zainaugurował wykład profesora Jerzego Hausnera o sytuacji i perspektywach polskiej gospodarki. Profesor zarysował możliwe scenariusze zmian ekomicznych. Było to o tyle istotne, że zmiany demograficzne i ekonomiczne mają silny wpływ na funkcjonowanie firm, co również dotyczy bezpośrednio bocheńskich przedsiębiorców.

  • Nie liczmy na to, że będziemy mieć więcej pracowników. Liczmy na to, że mają być wydajniejsi. Liczmy na to, że będą lepiej wykształceni, że będą mieć wyższe kompetencje, że lepiej zorganizujemy pracę, że lepiej będziemy wykorzystywać technologię, że lepiej po prostu będziemy wykorzystywać zasoby pracy, a nie, że tej pracy będzie więcej — tłumaczył profesor Jerzy Hausner.

W czasie wydarzenia Przedsiębiorcy mogli porozmawiać z instytucjami, które zajmują się wsparciem rynku pracy. Do dyspozycji byli przedstawiciele Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S. A., Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorstw, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości URK, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego w Bochni, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Akademii WSB Kraków, LGD "Dolina Raby" oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Bochni.

Zwieńczeniem pierwszego bloku tematycznego była prelekcja Marka Skały - trenera, coacha i mówcy inspiracyjnego, który przekonywał jak skutecznie można nawiązać pozytywne relacje między z pracownikiem czy też kontrahentem. Drugą ważną kwestią było zwrócenie uwagi na szacunek wobec własnej pracy i włożonego wysiłku w relacji z drugą osobą.

/media/user/images/upload/Czerwiec/Czerwiec 2023/DSC_2022_.jpg

Na zakończenie Forum starosta Adam Korta wspólnie z dyrektorką PUP Danutą Michałek wręczyli nagrody Pracodawca Roku 2022. Nagrodę za zeszły rok wygrała rzezawska firma ARCOM sp z o.o. oraz Sławomir Trzósło - właściciel Drukarni Profit Media . W konkursie do którego zgłosiło swój udział ponad 30 firm z Powiatu Bocheńskiego, wyróżniono pracodawców, którzy min. dbają o rozwój pracowników. Komisja konkursowa pod przewodnictwem starosty bocheńskiego, stanęła przed nie lada wyzwaniem, gdyż do konkursu zgłosiło swój udział ponad 30 firm z Powiatu Bocheńskiego. Oprócz tytułu Pracodawca Roku w każdej kategorii postanowiono przyznać również wyróżnienia.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: mikroprzedsiębiorca- mała firma i średnia – duża firma. W pierwszej z nich zwycięzcą został Sławomir Trzósło właściciel Drukarni Profit Media. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „Fainner” Mariusza Plewy oraz firma Magi s.c prowadzona przez Marię Zdebską i Agnieszkę Gomułkę czyli właściciel marki „Pierożki Babci Władzi”.

W kategorii średnia i duża firma zwyciężyła firma Arcom sp. z o. o. natomiast wyróżnienie otrzymały firmy: Igloo Sp. z.o.o. , Hydrosprzęt Kukla Spółka Jawna oraz Marka sp. z.o.o.

Drukarnia Profit Media działa na rynku poligraficznym od wielu lat. To firma, której specjalnością stały się zlecenia mało i średnionakładowe o szybkim terminie realizacji. Współpracują z wieloma firmami z całej Polski. Posiadają nowoczesne maszyny poligraficzne pozwalające na druk najwyższej jakości oraz doświadczoną kadrę drukarską. Specjalizują się również w druku materiałów reklamowych na papierach specjalnych i nietypowych. Spod ich maszyn wychodzą również opakowania dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego. Firma otrzymała pierwsze miejsce w Małopolsce oraz drugie miejsce w Polsce w konkursie LODOŁAMACZE za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia.

ARCOM Sp z o.o istnieje na rynku już od prawie 30 lat i specjalizuje się w obróbce metali. Zajmuje się produkcją mobilnych rozwiązań do składowania i transportu szerokiego asortymentu towarów takich jak m. in. opony i felgi, butle z gazami, motocykle i quady. Działają na 5 kontynentach w 60 krajach, a ich głównym atutem jest nowoczesny park maszynowy oraz doświadczony i zaangażowany ZESPÓŁ.

  • Celem Forum było stworzenie corocznego wydarzenia, które stanie się miejscem nawiązywania współpracy, wymiany doświadczeń, pomysłów i idei pomiędzy przedsiębiorcami. I mogę śmiało przyznać, że udało nam się tego dokonać. Docierają do mnie komentarze przedsiębiorców z różnych branż, że nawiązali wiele nowych kontaktów, a nawet zarysowały się wstępne relacje. Bardzo dziękuję wszystkim za obecność i zaangażowanie. Gratuluję również nagrodzonym i wyróżnionym — podsumowuje Adam Korta, starosta bocheński.

Fot. Starostwo Powiatowe w Bochni | P. Salamon