Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-03-15 12:16:26 przez system

Ford Transit dla niepełnosprawnych w Rdzawie

Prawie 150 tysięcy złotych kosztował nowy samochód zakupiony dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie. Osiemdziesiat tysięcy złotych przekazał poprzez Starostwo Powiatowe w Bochni na zakup pojazdu PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych), resztę dołożył Samorząd Gminy Trzciana. W uroczystym przekazaniu uczestniczył wicestarosta Ryszard Drożdżak.

Ford Transit Custom Kombi, który dowozi już uczestników od początku lutego br. to pojazd dostosowany do przewozu dwóch osób na wózkach inwalidzkich i wyposażony m. in. w specjalną hydrauliczną windę wewnętrzną.

Przypomnijmy:
W dniu 16 lipca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Bochni dyrektor Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz władze powiatu, w obecności sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko , podpisali umowę w sprawie dofinansowania przez PFRON zakupu (w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III"). Dwóch nowych samochodów dla ŚDS w Muchówce i Rdzawie.

W połowie sierpnia 2018 roku, w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rdzawie podpisano umowę na dofinansowanie zakupu samochodu dla uczestników ŚDS. Przedmiotem umowy było dofinansowanie ze środków PFRON projektu pn. "Likwidacja barier transportowych dla ŚDS w Rdzawie poprzez zakup 9-cio osobowego samochodu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich". Stronami umowy była Gmina Trzciana jako beneficjent oraz Powiat Bocheński (realizator programu),
- 31 października 2018 roku ówczesny Wójt Gminy Trzciana, po rozstrzygnięciu przetargu, podpisał umowę na zakup samochodu.

Fot. Tadeusz Olszewski