Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-03-07 11:11:44 przez system

Giełda dla gimnazjalistów-hamonogram dni otwartych

Już za kilka dni - 15-16 marca – odbędzie się coroczna Giełda Informacji Zawodowej. Jest ona organizowana dla uczniów III klas gimnazjum, którzy w trakcie spotkania będą mieli okazję spotkać się z doradcą zawodowym i wziąć udział w testach zawodowych dla młodzieży.

Każdy chętny gimnazjalista będzie mógł poznać profile nauczania, porozmawiać z uczniami i uzyskać materiały reklamowe I i II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, Zespołów Szkół nr 1, 2 i 3 w Bochni oraz Zespołu Szkół w Żegocinie i CKZiU w Łapanowie. Swoją ofertę przedstawi także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Bursa Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego. Na targach wystawiać się będzie także Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu. Młodzież będzie miała okazję odwiedzić stoisko Ochotniczego Hufca Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Biblioteki Pedagogicznej.

Uczniowie klas III gimnazjów, którzy odwiedzą Giełdę, będą mogli skorzystać ze specjalistycznej pomocy w wyborze szkoły i zawodu. Już dzisiaj zapraszam przede wszystkim gimnazjalistów oraz rodziców. Na giełdzie znajdziecie kompleksową informację o naszych szkołach, warto skorzystać z tej szansy i jednego dnia i w jednym miejscu zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną - mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Giełda będzie czynna w godzinach 8:00 - 14:00 na hali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bochni.

W każdej szkole odbędą się także dni otwarte, poniżej szczegółowy wykaz:

Zespół Szkół Nr 1 w Bochni „Mechanik” - 10 marca 2018r.

Zespół Szkół Nr 2 Budowlanka” - 15-16 marca 2018r.

Zespół Szkół Nr 3 „Ekonomik” - 15-16 marca 2018r.

I Liceum Ogólnokształcące w Bochni – 15 marca 2018r.

II Liceum Ogólnokształcące w Bochni - 15 marca 2018r.

(młodzież będzie dowożona z Giełdy Informacji Zawodowej)

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

w Łapanowie - 24 kwietnia 2018r.

Bursa Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Bochni – 22 maja 2018r..