Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-06-13 19:45:33 przez system

Gimnazjum z Mikluszowic w gronie najlepszych!

W dniach 5-7 czerwca 2018 r. w Przelewicach (woj. zachodniopomorskie) odbył się XLI Finał Krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na starcie stanęły najlepsze drużyny z każdego województwa

W kategorii gimnazjum województwo małopolskie reprezentowali już po raz drugi, uczniowie z Mikluszowic: Angelika Zdebska, Marcel Brydniak i Kacper Machaj. Drużyna przygotowana przez panią Kingę Capik-Majcher znalazła się w dziesiątce najlepszych drużyn w Polsce.

W pierwszym dniu uczniowie rozwiązywali testy wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. W kolejnym dniu turniejowych zmagań uczniowie rozgrywali konkurencje rowerowe, na które wszyscy z niecierpliwością czekali. Niezwykle trudnym zadaniem była sytuacja wymagająca udzielenia pierwszej pomocy matce z 4-miesięcznym dzieckiem, którzy ulegli wypadkowi samochodowemu. Ostatnią konkurencją była jazda po miasteczku ruchu drogowego, którą nasi zawodnicy pokonali w fantastycznym stylu.

Organizatorzy szacują, że w sumie na każdym etapie turnieju (gminnym, powiatowym, wojewódzkim, finale krajowym) startuje ok. dwieście tysięcy uczniów. To ponad dwa tysiące szkół. Na każdym etapie trwa zacięta rywalizacja, a przebić się do czołówki krajowej jest niezwykle ciężko, dlatego bardzo cieszymy się z sukcesu gimnazjalistów. Gratulujemy sukcesu!Opiekun drużyny z Mikluszowic pragnie podziękować Wójtowi Gminy Drwinia za okazane wsparcie i pomoc finansową, umożliwiającą udział reprezentacji Gimnazjum z Mikluszowic w XLI Finale Krajowym BRD.

Tekst (ze skrótami) i zdjęcie z http://www.drwinia.pl/