Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-10-02 23:20:58 przez system

GMINA BOCHNIA: 3 mln na bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową

Dużą satysfakcję mają Ochotnicze Straże Pożarne w Woli Nieszkowskiej, w Damienicach i Proszówkach. Za dwa tygodnie na ich stanie pojawią się nowe samochody. Wójt Marek Bzdek ma nadzieję, że przybędzie również strażaków.

W ostatnich dniach w Gminie Bochnia zostały podpisane umowy z firmą DRAGON S.C. , których przedmiotem jest dostawa nowych lekkich samochodów pożarniczych, ratowniczo – gaśniczych o łącznej wartości 0,6 mln. Nowe auta trafią do: OSP w Woli Nieszkowskiej, OSP w Damienicach i OSP w Proszówkach. Zgodnie z umową samochody będą dostarczone do 15 października br. Na to zadanie Gmina Bochnia otrzymała 85% dofinansowania unijnego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Razem z OSP cieszę się z nowego sprzętu, poprawi on komfort i skuteczność pracy naszych ochotników, którzy bezinteresownie każdego dnia narażają własne życie i zdrowie niosąc pomoc potrzebującym – komentuje Marek Bzdek Wójt Gminy Bochnia

Zadania z zakresu ochrony przeciwpożarowej na terenie gminy Bochnia realizowane są głównie poprzez współpracę z jednostkami ochotniczych straży pożarnych. Na terenie Gminy Bochnia działa 18 jednostek OSP, posiadających łącznie 786 członków oraz 6 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Ochotnicze Straże Pożarne skupiają w swoich szeregach profesjonalnych i oddanych społeczników gotowych zawsze do pomocy. Są oni odpowiednio przeszkoleni w zakresie ratownictwa drogowego oraz medycznego. Ponieważ druhowie z OSP często jako pierwsi przyjeżdżają na miejsce zdarzenia nieodzowne jest doposażanie ich w profesjonalny sprzęt, który umożliwi skuteczną pomoc.

Przez ostatnie 4 lata na działalność OSP zostało przeznaczone prawie 3 mln zł, zakupionych zostało m. in. 10 samochodów strażackich, w tym pierwsze w historii Gminy Bochnia 4 zupełnie nowe samochody - zwraca uwagę wójt Marek Bzdek - Myślę, że wspieranie tej formacji jest bardzo ważne i liczę, że teraz, kiedy strażacy mają już wypłacane ekwiwalenty za udział w akcji, mają nowy sprawny sprzęt ratowniczo gaśniczy, sprawne samochody, mundury specjalistyczne a przede wszystkim niedziurawe buty, przybędzie nam również strażaków.