Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-04-19 20:19:47 przez system

Gmina Bochnia: dofinansowanie z programu Senior+

Na stronie https://www.facebook.com/GminaBochnia/ czytamy dziś: Gmina Bochnia pozyskała 150 tyś. zł. dofinansowania w ramach rządowego programu Senior +.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone prace budowlane mające na celu adaptację wnętrza i otoczenia budynku OSP w Majkowicach a także zostanie zakupione wyposażenie do wyremontowanych pomieszczeń. Projekt obejmuje:

• Adaptację i modernizację dużej sali spotkań, kuchni, pomieszczenia klubowego, sali zajęć ruchowych, korytarza – wykonanie posadzek (rozebranie posadzek i położenie nowych posadzek), wykonanie sufitów podwieszanych wraz z oświetleniem, wykonanie instalacji elektrycznej, odgrzybianie ścian, wykonanie gładzi na ścianach, malowanie ścian, wymiana drzwi, ponadto sala zajęć ruchowych zostanie wyposażona w sprzęt do ćwiczeń.

• Wykonanie oraz modernizację toalet – wykonanie adaptacji 1 toalety z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wykonanie 1 toalety, wykonanie fliz na ścianach, wykonanie instalacji.

• Modernizację pomieszczenia gospodarczego – adaptacja istniejącej toalety na pomieszczenie gospodarcze, wykonanie posadzek (rozebranie posadzek i położenie nowych posadzek), wykonanie sufitów podwieszanych wraz z oświetleniem, wykonanie instalacji elektrycznej, odgrzybianie ścian, wykonanie gładzi na ścianach, malowanie ścian, wykonanie fliz na ścianach, wykonanie wentylacji.

• Modernizację schodów zewnętrznych. Dodatkowo wykonane zostanie dojście do budynku z kostki brukowej.

Wyposażeniu pomieszczeń w następujące sprzęty i meble:
• Sala spotkań: wyposażona będzie w stoły i krzesła, ekran, projektor, regał, szafka-witryna
• Kuchnia wyposażona będzie meble kuchenne z blatami roboczymi do przyrządzania potraw, kuchenkę gazową z piekarnikiem (jest na wyposażeniu), lodówkę, naczynia i sztućce, ekspres do kawy, czajnik elektryczny.
• Pomieszczenie klubowe wyposażone będzie w fotele klubowe (8 szt.), kanapę, ławy, telewizor, lapotop z dostępem do internetu, stolik komputerowy, urządzenie wielofunkcyjne.
• sala zajęć ruchowych wyposażona będzie w rower stacjonarny i bieżnię treningową, w wydzielonej części będzie się znajdowała szatnia w której na ścianach zostaną zamontowane wieszaki, ponadto wyposażona zostanie w wieszaki stojące.

Plan gruntownego remontu i doposażenia świetlicy w Majkowicach wygląda bardzo obiecująco. Jak jednak fotele klubowe, laptop z internetem i toaleta dla niepełnosprawnych, wszystko z programu Senior+, przełożą się na ciekawe zajęcia dla ludzi starszych w Majkowicach?