Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-08-27 07:52:59 przez system

Gmina Bochnia: gorące lato, gorące zmiany

Wakacje A.D. 2015 to czas dużych zmian na stanowiskach kierowniczych w jednostkach organizacyjnych Gminy Bochnia. Dwie z nich już się dokonały, trzecia rozstrzygnie się z początkiem jesieni.

I tak 30 lipca odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jego dotychczasowa dyrektorka, Danuta Góra odeszła na emeryturę. Konkurs wygrała pani Katarzyna Serwinowska z Bochni, która pokonała dwie inne kandydatki. Jest ona magistrem ekonomii i ma ukończone studia podyplomowe z zakresu „Organizacja Pomocy Społecznej”.

25 sierpnia ogłoszono wyniki konkursu na stanowisko dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu. Jego poprzednia, długoletnia szefowa, pani Danuta Niemiec została odwołana w lipcu tego roku. Do stanowiska dyrektora gminnej kultury aspirowała tylko jedna osoba: pan Sławomir Biernat z Gawłowa i on też uzyskał nominację. Sławomir Biernat jest kapelmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Baczkowa. Ponadto - absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej. Skończył też studia podyplomowe z zakresu "Teorii Muzyki".

Trzecia zmiana dotyczy kierownictwa Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bochni. Dotychczasowa dyrektorka, pani Bożena Grzybacz złożyła wypowiedzenie za porozumieniem stron. Konkurs na jej dotychczasowe stanowisko ogłoszono 17 sierpnia Kandydaci mają miesiąc czasu na złożenie swoich ofert i wymaganych dokumentów.

Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na stronach www Gmin Bochnia oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.