Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-10-04 21:47:53 przez system

Gmina Bochnia: Otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Baczkowie

Dziś odbyło się uroczyste oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej w Baczkowie. Uczestniczył w nim wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys oraz Adam Kwaśniak, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, którzy przekazali uczniom piłki z logo Małopolski.

Na realizację zadania Gmina Bochnia przeznaczyła kwotę w wysokości: 130 tyś zł, w tym dofinansowanie Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 65 tyś zł, realizowanego w ramach projektu “Małopolskie boiska”. Na obiekcie można grać w siatkówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną, ale również wykonywać inne zajęcia ruchowe.
"Niech ten obiekt służy Waszemu zdrowiu i rozwojowi sprawności fizycznej. Niech będzie miejscem rywalizacji w duchu „fair play". Niech dzięki niemu realizuje się w Naszej Gminie piękna idea wychowania przez sport"-powiedział Marek Bzdek Wójt Gminy Bochnia

W tej kadencji samorząd zainwestował już ponad 2,5 mln zł w infrastrukturę sportową na terenie Gminy Bochnia. W kilkunastu sołectwach powstały zielone siłownie tj. Baczkowie, Cerekwi, Gawłowie, Gorzkowie, Nieprześni, Nieszkowicach Małych, Stradomce, Damienicach, Stanisławicach, Woli Nieszkowskiej, Bogucicach, Cikowicach, Łapczycy i Siedlcu. Niebawem, na wniosek mieszkańców Dąbrowicy, Gierczyc i Nieszkowic Małych, również w tych miejscowościach powstaną kolejne tego typu obiekty.

Ważne są również inwestycje związane z działalnością Klubów Sportowych działających na terenie Gminy. W ostatnim czasie powstało kilka nowych szkółek piłkarskich oraz pierwsza w Gminie żeńska drużyna piłkarska przy klubie Nieszkowianka Nieszkowice Małe. W ostatnim czasie boiska sportowe w miejscowościach : Nieszkowice Małe, Siedlec, Cikowice, Gawłów-Słomka, Brzeźnica, Moszczenica, Proszówki, Majkowice, Nieszkowice Wielkie, zostały doposażone w trybuny oraz kontenery dla sportowców których łączna wartość wyniosła ok. 0,4 mln zł .

W tej kadencji zostały również zmodernizowane asfaltowe boiska w Damienicach i Bogucicach na których powstała nawierzchnia poliuretanowa, na co samorząd pozyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Wykonanych zostało również 5 boisk do piłki plażowej. Na wniosek mieszkańców zakupionych zostało też 6 traktorków do koszenia, co pozwala utrzymywać obiekty w należytym standardzie.