Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-06-07 13:26:50 przez system

Gmina Bochnia pod skrzydłami Tele - Anioła

Projekt Małopolski Tele-Anioł jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Głównym celem projektu jest poprawa jakości życia i poczucia bezpieczeństwa osób niesamodzielnych. Kluczowym elementem projektu będzie CENTRUM TELEOPIEKI, które powstanie na terenie województwa małopolskiego. Wsparcie w postaci usług teleopiekuńczych otrzyma 10 000 uczestników, którzy zostaną wyposażeni bezpłatnie w opaski bezpieczeństwa z przyciskiem SOS i kartą SIM z możliwością całodobowego połączenia głosowego z Centrum, w którym pracować będą ratownicy medyczni oraz wykwalifikowani asystenci teleopieki, a wśród nich także psycholodzy.

Również mieszkacy Gminy Bochnia będą mogli skorzystać z tego projektu. Właśnie wczoraj wójt Marek Bzdek podpisał ist intencyjny z Marszałkiem Województwa Małopolskiego.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Wartość projektu: 38 219 606,29 zł w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 32 486 665,34 zł
Województwo Małopolskie realizuje projekt w partnerstwie z Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Stowarzyszeniem Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego z Suchej Beskidzkiej.