Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-12-10 08:38:52 przez Czas2012

Gmina Bochnia: Poseł na Sejm RP przekazał sprzęt dla OSP

Dzięki wsparciu posła Piotra Saka OSP w Majkowicach wzbogaciło się o nowy sprzęt ratowniczy. Przekazanie sprzętu miało miejsce w ubiegły czwartek 5 grudnia. Fundusze na sfinansowanie zakupu pochodziły ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Łączna wartość sprzętu to 22 tys zł.

Dzięki pozyskanej dotacji do OSP w Majkowicach trafiło:
- specjalne umundurowanie (NOMEX)
- sprzęt (defibrylator, zestaw ratowniczy, pachołki ostrzegawcze, narzędzia ratownicze)

Przekazania sprzętu Prezesowi OSP dokonał Poseł na Sejm RP Pan Piotr Sak.

Zakupiony sprzęt specjalistyczny ma znaczący wpływ na wzmocnienie działań, niezbędnych do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, na rzecz ochrony życia, zdrowia, mienia i środowiska. Jednostki OSP z terenu Gminy Bochnia wyjeżdżają coraz częściej i z każdym rokiem przybywa akcji ratowniczych. Dzięki dobremu wyszkoleniu, nowoczesnemu sprzętowi, strażacy będą uczestniczyć w wielu akcjach ratowniczych, stanowiąc zaplecze dla strażaków zawodowców wpływając tym samym na zwiększenie bezpieczeństwa wśród mieszkańców gminy Bochnia. W imieniu swoim i strażaków ochotników dziękuję Panu Posłowi Piotrowi Sak za poparcie naszego wniosku - powiedział Marek Bzdek wójt Gminy Bochnia

To już kolejny sprzęt przekazany do gminnej jednostki OSP. W listopadzie odbyło się przekazanie sprzętu zakupionego również w ramach dofinansowania z Funduszu Sprawiedliwości dla jednostki OSP Bogucice. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu zakupiono zestaw narzędzi hydraulicznych (nożyce, rozpieracz ramieniowy, agregat hydrauliczny, rozpieracz kolumnowy) o wartości prawie 90 tys zł.

Materiał sponsorowany