Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-10-18 22:00:14 przez system

Gmina Bochnia: Wicewojewoda przekazał 4 mln rządowego wsparcia

Gmina Bochnia otrzymała dofinansowanie w wysokości 4 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę hali sportowej w Łapczycy. To pierwsze tak duże środki zewnętrzne pozyskane przez gminę na dofinansowanie własnych obiektów sportowych.

Obiekt już powstaje przy Szkole Podstawowej w Łapczycy. Hala sportowa będzie połączona z budynkiem szkoły za pomocą łącznika. Służyć jednak będzie nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom gminy, będzie w niej bowiem możliwość organizowania zawodów sportowych oraz imprez kulturalnych. Dzisiaj umowę o dofinansowanie tej inwestycji ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej, Józef Gawron Wicewojewoda Małopolski przekazał na ręce Marka Bzdeka Wójta Gminy Bochnia. Jak wynika z umowy zadanie inwestycyjne ma zostać wykonane do 30 września 2020 r.

"Serdecznie gratuluję Gminie Bochnia tej trwającej inwestycji – powiedział podczas swojego wystąpienia Wicewojewoda – Jeśli chcemy w przyszłości odnosić sukcesy na dużych imprezach sportowych to musimy kształcić nasze dzieci i młodzież w porządnej infrastrukturze sportowej. Takiej do tej pory brakowało w tej gminie, ale dzięki pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz zaangażowaniu pana Wójta, dzieci i młodzież z tej szkoły jak i całej gminy będą mogły rozwijać swoje talenty sportowe" Wójt Marek Bzdek podziękował za wsparcie wszystkim osobom zaangażowanym w powodzenie tego projektu a w szczególności Pani Urszuli Ruseckiej Posłowi na Sejm RP oraz Panu Józefowi Gawronowi Wicewojewodzie Małopolskiemu.