Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-03-18 19:59:19 przez Czas2012

Gmina Bochnia wprowadzi ulgi podatkowe dla przedsiębiorców

Sytuacja kryzysowa jaka ma miejsce spowodowała drastyczne spowolnienie gospodarki. Odcięte od dostaw czy ruchu klientów zostały całe gałęzie rynku. Spadły dochody, wiele form i sklepów zostaje zamknięta. Negatywne krótkotrwałe skutki przedsiębiorcy mogą jeszcze zrekompensować czy nadrobić. Jeśli sytuacja zagrożenia epidemicznego się jednak przedłuży a duża część rynku będzie nadal nieczynna lub ograniczona wiele firm, sklepów, zakładów usługowych może nie tylko popaść w kłopoty finansowe ale również zbankrutować.

Na przeciw tym wyzwaniom wyszły władze gminy Bochnia. Wójt Marek Bzdek zapowiedział, że rozumie doskonale sytuację w jakiej znaleźli się przedsiębiorcy i zgłosił zapowiedź pomocy. Wójt zadeklarował odroczenie płatności lokalnych podatków lub rozłożenie ich płatności na raty.

Szanowni Państwo, obecna sytuacja jest bardzo ciężka dla przedsiębiorców, sklepów, lokali usługowych, przewoźników. Jako Wójt nie pozostanę obojętny i w ramach swoich możliwości i kompetencji wprowadzę ulgi i ułatwienia, aby w jak największym stopniu pomóc przedsiębiorcom i jednocześnie ochronić miejsca pracy. Deklaruje, że płatności podatków lokalnych na wniosek przedsiębiorcy będą odraczane lub rozkładane na raty. Będzie również możliwość składania wniosków o umorzenie. Jednocześnie Drodzy Mieszkańcy, proszę o pozostanie w domach i dbanie o swoje Zdrowie, aby jak najłagodniej przetrwać ten ciężki czas – zaapelował Marek Bzdek.