Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-03-28 20:12:39 przez system

Gmina przyjazna rodzinie

Wójt Gminy Bochnia był dzisiaj gościem w Gminnej Szkole Rodzenia i przekazał przyszłym mamom wyprawki dla niemowląt.

Jak czytamy na https://www.facebook.com/GminaBochnia/: „Gminie udało się stworzyć cały system działań na rzecz wsparcia rodziny w ramach #GminaPrzyjaznaRodzinie, który corocznie jest rozszerzany o kolejne inicjatywy. Do najważniejszych należą :

1.Utworzenie nowych 11 świetlic w Szkołach i wydłużenie czasu pracy w 2 już działających – tygodniowy czas pracy świetlic szkolnych w Gminie z 39 godzin wydłużył się aż do 295 godzin.
2. Wydłużenie czasu pracy przedszkoli - w Gminie funkcjonuje 11 przedszkoli oraz 5 filii, a w ciągu ostatnich 3 lat przybyło aż 8 oddziałów przedszkolnych.
3. Od 2017 roku pierwszoklasiści ze wszystkich szkół z terenu Gminy Bochnia otrzymali wyprawki szkolne zawierające wszystkie podstawowe przybory szkolne, zeszyty, teczki, piórniki itp.
4. W Gminie Bochnia w 2016 roku powstała nieodpłatna Szkoła Rodzenia dla pacjentek Gminnego ZOZ - u
5. Od 2017 roku przyszłe mamy uczęszczające do Naszej Szkoły Rodzenia otrzymują wyprawki zawierające rzeczy niezbędne do pielęgnacji noworodka
6. W zeszłym roku przez okres wakacji zostały wprowadzone ulgi na przejazdy autobusami RPK sp. z o. o. - cena biletu wynosiła tylko 1 zł.
7. W 2015 roku Gmina Bochnia wprowadziła Kartę Dużej Rodziny, dzięki którym, rodziny posiadające te karty mogą liczyć na sporo zniżek. Na dzień dzisiejszy wydanych już zostało prawie 2200 Kart Dużej Rodziny a kolejni przedsiębiorcy ciągle zgłaszają się do współpracy z Gminą w ramach tej akcji.
8. W ostatnim czasie została wprowadzona promocja skierowana do rodzin z dziećmi na #KrytaPlywaniawProszowkach w niedziele podczas których obowiązuje #zakazhandlu– koszt biletu to 1 zł za osobę bez względu na długość pobytu, która to cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
9. W 2015 roku były prowadzone darmowe półkolonie #WakacjezPilka w #KrytaPlywaniawProszowkach dla dzieci z terenu Gminy.
10. Z inicjatywy wójta, dwukrotnie już zostały przyznane stypendia dla najlepszych ucznów ze szkół podstawowych z terenu Naszej Gminy
11. Aby zapewwnić uczniom jak najlepszy komfort zostały zlikwidowane klasy łączone.
12. Ciągle modernizujemy obiekty sportowe na których można spędzać czas wolny, dofinansowaliśmy działalność dziecięcych drużyn piłkarskich, których już kilka powstało na terenie Gminy, w tym jedna dziewczęca, odnosząca już pierwsze sukcesy
13. zachęcamy również dzieci do wstępowania do młodzieżowych drużyn pożarniczych, gdzie Nasi najmłodsi mieszkańcy mogą przyswajać dobre wzorce i pro społeczną postawę od starszych druhów i druhen ochotników.

Oprócz tego, Gmina Bochnia organizuje półkolonie letnie i zimowe dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym w ramach pracy Świetlic Opiekuńczo-Wychowawczych Wsparcia Dziennego. W Gminie jest realizowany program bezpłatnej nauki pływania dla najmłodszych, budowane są place zabaw (w tegorocznym budżecie zostało zaplanowanych ok 600 tys. zł na budowę placów zabaw), siłownie zewnętrzne ( w tym roku powstanie 10 zielonych siłowni na terenie Gminy), wdrażamy pakiety edukacyjne, organizujeny wydarzenia rodzinne, takie jak m.in. Dzień Dziecka na Majkowicach".