Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-11-28 20:29:59 przez system

Gór-Stal otworzył fabrykę w BSAG

W piątek 27 listopada odbyło się uroczyste otwarcie fabryki jednego z największych w Polsce producentów płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym – firmy Gór -Stal. To drugie przedsiębiorstwo, które rozpoczęło działalność w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej.

Gór-Stal działa na rynku od 2003 roku. Ich płyty warstwowe mają zastosowanie w budowie m.in.: hipermarketów, hal magazynowych, logistycznych, produkcyjnych czy fabryk.

- Od początku swojej działalności skupiamy się na produkcji i sprzedaży wyrobów najwyższej jakości o doskonałych parametrach termoizolacyjnych, mechanicznych i ognioodpornych. Są one łatwe w montażu oraz trwałe w użytkowaniu – mówi Franciszek Kluba, prezes zarządu Gór-Stal.

Powstała fabryka w Bochni jest drugą tego typu w kraju. Płyty termoizolacyjne są bardzo lekkie, niewiele cięższe od styropianu, ale posiadają najniższy współczynnik przenikania ciepła z wszystkich dostępnych materiałów termoizolacyjnych.

Przedsiębiorstwo korzysta z najnowszych technologii. – Linia technologiczna dostarczona została przez rynkowych liderów. Jest to obecnie najnowocześniejsza linia tego typu w Europie, zapewniająca wysoką jakość produktów – zaznacza Adam Górski, wiceprezes zarządu firmy.

Inwestycja powstała przy współfinansowaniu z funduszy europejskich. Kosztowała ponad 55 mln zł. W bocheńskiej fabryce zatrudnienie znalazło 50 osób.

W uroczystym otwarciu fabryki uczestniczyło około 250 osób. Wśród nich byli m.in. przedstawiciele firmy, współpracownicy, przedstawiciele władz miasta i powiatu, a także kościoła na czele z biskupem tarnowskim Andrzejem Jeżem. Całą uroczystość poprowadził natomiast znany satyryk – Piotr Bałtroczyk.