Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-03-03 16:38:20 przez system

Gra terenowa Śladami Żołnierzy Niezłomnych

1 marca w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyła się, zorganizowana przez Zespół Szkół nr 1 w Bochni, gra terenowa "Śladami Żołnierzy Wyklętych w Bochni". Drużyny, reprezentujące 6 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bocheńskiego (I i II Liceum Ogólnokształcące, zespoły szkół nr 1, 2 i 3 oraz Zespół Szkół z Łapanowa) wcieliły się w rolę oddziałów podziemia i podjęły walkę z komunistyczną propagandą, nawołującą do głosowania "3 x tak" w referendum ludowym.

Uczestnicy wykonywali również inne konspiracyjne zadania, m.in. fotografowanie budynku - siedziby PPR, poinformowanie działacza WiN-u w Bochni, Feliksa Kornasia o grożącym mu aresztowaniu przez UB, czy odnalezienie informacji na temat liczby mieszkańców Bochni, uprawnionych do głosowania w referendum ludowym.

W grze zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół nr 3 w Bochni, II miejsce zajęło I LO, a III przypadło Zespołowi Szkół nr 1. Gra powstała dzięki pomocy Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, Archiwum Narodowego w Krakowie oddział w Bochni, Komendzie Powiatowej Policji w Bochni, oraz grupom rekonstrukcyjnym: Najemnicy Bocheńscy i Per Saecula. Patronem honorowym gry było Starostwo Powiatowe w Bochni.