Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-12-07 12:50:57 przez system

Happening uczniów Zespołu Szkół w Dąbrowicy

2 grudnia na Rynku w Gdowie miał miejsce happening, przeprowadzony przez młodzież uczącą się w Zespole Szkół im. prof. Jana Zdzisława Włodka w Dąbrowicy. Akcję pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” zorganizowali uczniowie klasy III razem z nauczycielem Izabelą Mączką.

Akcja na gdowskim rynku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie zachęcali do zmian w dotychczasowym trybie życia, oferowali aerobik, rozdawali przechodniom ulotki oraz balony, na których znajdowały się hasła promujące zdrowe odżywianie. To jednak nie wszystko! Młodzież odczytywała przez megafon informacje na temat przyczyn zachorowań na różnego rodzaju choroby układu krążenia, podawała statystyki i informowała, jakie działania pomagają wcześnie zdiagnozować wspomniane schorzenia, bądź uniknąć ich zupełnie. Uczniowie poprzez prezentację samodzielnie wykonanych plakatów zobrazowali do czego mogą prowadzić złe nawyki żywieniowe. Można powiedzieć, że happening zakończył się sukcesem, ponieważ mieszkańcy obiecali, że będą stosować się do zasad, które zawarte zostały w ulotkach.

Zrealizowanie całego przedsięwzięcia możliwe było dzięki uprzejmości władz gminy Gdów oraz pracowników Komendy Policji. Organizatorzy serdecznie dziękują za okazaną pomoc.