Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-07-25 22:12:06 przez system

Hiszpanie już w Bochni!

W poniedziałek 25 lipca od godzin popołudniowych pojawiły sie pierwsze autokary z pielgrzymami z Hiszpani. Po godzinie 21.00 w poszczególnych parafiach pojawiło się ich już coraz więcej. Później odbyło się rodzielanie poszczególnych grup do miejsc noclegowych.

Nasze miasto gościć będzie ponad 5 tys. młodych pielgrzymów z Hiszpani. Około 3 tys. z nich będzie spać u rodzin. Reszta młodych Hiszpanów znajdzie zakwaterowanie w szkołach.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza znajdzie się miejsce dla 195 pielgrzymów. W „Dwójce” noclegów wystarczy dla 165 osób. Po 180 pielgrzymów przyjmie natomiast Szkoła Podstawowa nr 4 im. św. Barbary oraz gimnazjum nr 2. Bocheńska „Piątka” będzie natomiast miejscem zakwaterowania dla 250 osób, które w większości przypadków przybędą ze słonecznej Hiszpanii. W „Siódemce” spać będzie 300 młodych osób, które przyjadą, aby spotkać się z papieżem Franciszkiem. Najwięcej pielgrzymów pomieści natomiast Gimnazjum nr 1 im. św. Kingi, gdzie nocować będzie 405 osób. Kilkaset osób zamieszka też w bocheńskich szkołach średnich.

Dla Bochni przyjazd tak dużej grupy młodych gości z Hiszpani jest wydażeniem wyjątkowym. Oprócz wydarzeń głównych związanych z obecnością papieża Franciszka w Krakowie w Bochni, odbędzie się Festiwal Młodych. Mamy okazję zaprezentować się z jak najlepszej strony i tak, by goszczący u nas mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego na długi czas i bardzo pozytywnie zapamiętali nas i nasze miasto.

Szczegółowy program Festiwalu Młodych TUTAJ