Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-11-02 00:07:37 przez system

Honorowy Obywatel Miasta Bochni nie lubi patriotów

Prezydent Andrzej Duda, uhonorowany niedawno przez bocheńskich samorządowców podczas zorganizowanej w tym celu wielkiej fecie, tytułem Honorowego Obywatela Miasta Bochni, nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości upamiętniającego 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości miało być okazją by na organizowanym co roku w Warszawie przez środowiska narodowe i patriotyczne Marszu Niepodległości spotkały się ugrupowania, które do tej pory nie były sobie bardzo przychylne. Okrągła rocznica wyzwolenia spod władzy zaborców miała być okazją by na co dzień pokłócone obozy polityczne mogły świętować razem poza podziałami, by ten dzień był dniem polskim, a nie dniem demokratycznych podziałów i kłótni.

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" sam prezydent Andrzej Duda podkreślał: „Chciałbym, żebyśmy razem poszli w Marszu Niepodległości, i jest to kwestia odpowiedzialności wobec społeczeństwa. Stańmy obok siebie i pokażmy ludziom, że można być razem. Można się nie gryźć „

Okazuje się jednak, że prezydent tylko mówił. W ostateczności nie przyjął nawet zaproszenia organizatorów – obecnego szefa inicjatywy marszu Roberta Bąkowicza - by przemówił na jego początku, zasłaniając się udziałem w uroczystościach państwowych. Prawdziwy jednak powód może być inny. Prezydent Andrzej Duda, Honorowy Obywatel Miasta Bochni, silnie zakorzeniony w środowiskach żydowskich i wygłaszający kłamstwa o jakiejś rzekomej i wymyślonej "Rzeczpospolitej Przyjaciół", wyjaśnił po zeszłorocznym Marszu Niepodległości, wpisując się tym samym w narrację tych środowisk: Nie ma w naszym kraju miejsca na ksenofobię, chorobliwy nacjonalizm, antysemityzm. (źródło: www.wp.pl). Przypomnijmy tych środowisk, które utwierdzają świat w przekonaniu, że Polacy są odpowiedzilani za holokaust Żydów i za tą formą szantażu chcą wyłuzić od nas pieniądze.

Czyżby w tym roku Pan Prezydent także uległ lobby tego środowiska i samodzielnie nie podejmuje decyzji? Czy może wie już o jakiś prowokacjach rodem z UB o których nie mówi i których sie boi?*

*

Internauci byli bezlitośni:

/media/data/upload/Listopad/2018/Duda Zydzi i Marsz Niepodleglosci.jpg

Cóż, wobec powyższego pozostaje życzyć panu Prezydentowi Dudzie Andrzejowi, Honorowemu Obywatelowi Miasta Bochni, udanego i bezpiecznego zapalania świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim.

Paweł Wieciech