Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-11 22:22:50 przez system

Hotel Florian idzie pod młotek

Gmina Bochnia szykuje się do sprzedaży byłego hotelu „Florian”. Na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy został wywieszony wykaz nieruchomości zabudowanej, położonej w Bochni przy ul. Galasa, przeznaczonej do sprzedaży w nieograniczonym przetargu ustnym.

Niestety, nie udało się nam na razie zdobyć informacji, jaka cena wywoławcza została ustalona dla tego obiektu, ani kiedy dokładnie odbędzie się przetarg.

Budynek został kupiony w 2009 r. za 2,8 mln zł z myślą o przeprowadzce do niego Urzędu Gminy. Życie zweryfikowało te plany i po roku, w czerwcu 2010 r., gdy gminę nawiedziła powódź i pilnie były potrzebne pieniądze na odbudowę po zniszczeniach, obiekt został wystawiony na sprzedaż za cenę wywoławczą 7,5 mln zł, ale nie znalazł się żaden chętny kupiec.

Od tego czasu budynek niszczeje i ewidentnie traci na wartości. W tzw. międzyczasie zmieniły się władze gminy i nowa ekipa zapewne zechce pozbyć się coraz bardziej niechcianego majątku. Czy to się uda?

W czasach swojej świetności „Florian” oferował 140 miejsc noclegowych w pokojach 1 i 2 osobowych z węzłem sanitarnym. 2 apartamenty 2-osobowe z łazienkami. Do dyspozycji gości była sala konferencyjna, sala bankietowa, restauracja Florian.