Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-11-23 12:38:57 przez system

I Forum Zawodoznawcze w ZS nr 2

17 listopada odbyło się I Forum Zawodoznawcze „Różne oblicza zawodów”, zorganizowane przez Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni.

W Forum uczestniczyli przedstawiciele następujących firm:
• „Kreatywny Punkt”, reprezentowany przez Zbigniewa Matrasa,
• „Archi Projekt Biuro Projektowe”, reprezentowany przez Agnieszkę Kępę,
• „FHU Adam Mazurek”, reprezentowany przez Adama Mazurka,
• „ Bohle Polska”, reprezentowana przez Przemysława Maturę,
• „ Arch Estate”, reprezentowany przez Annę Lemańczyk i Michała Miąsko,
• „Zakład Stolarski E. Ćwiąkała”, reprezentowany przez Jakuba Ćwiąkałę,
• „ Zielona Planeta”, reprezentowany przez Bogdana Bębenka i Martę Ściubak.

Podsumowaniem spotkania była prezentacja, przygotowana przez nauczycieli szkoły, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła nowoczesne kierunki kształcenia.

W forum wzięła udział młodzież z gimnazjów w: Nieszkowicach, Dąbrówce, Bochni, Siedlcach, Łazach, Gawłowie, Królówce, Brzesku, Mikluszowicach.

Głównym celem zorganizowania forum było promowanie szkolnictwa zawodowego, a przez to ułatwienie uczniom klas trzecich dokonania wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

W trakcie spotkania młodzież mogła wysłuchać, obejrzeć przygotowane prezentacje, porozmawiać z prelegentami - właścicielami zaproszonych firm oraz z uczniami i nauczycielami.

Reprezentujący firmy opowiadali o etapach swojej ścieżki edukacyjnej, działalności swojej firmy, doświadczeniu zawodowym oraz o obecnej sytuacji na rynku pracy.

Otwartość, komunikatywność prelegentów, chęć podejmowania dyskusji, a szczególnie prezentacja nowoczesnych technologii stosowanych w pracy niezwykle zainteresowała i zaciekawiła uczniów podejmowaną tematyką .

- Dziękujemy wszystkich przybyłym gimnazjalistom wraz z opiekunami oraz przedstawicielom i właścicielom firm za udział w I Forum Zawodoznawczym. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje kolejnymi wspólnie podejmowanymi działaniami, które przyczynią się do rozwoju szkolnictwa zawodowego w naszym regionie – mówi dyrektor ZS nr 2, Aneta Krysiak.