Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-11-26 19:49:35 przez system

I w szpitalu dzieci mogą się dobrze bawić

Przedstawiciele Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon przygotowali pokaz dla pacjentów oddziału dziecięcego bocheńskiego szpitala. W godzinnych zajęciach uczestniczyło kilkanaścioro dzieci hospitalizowanych w naszej placówce.

Dzieci, wraz z towarzyszącymi im rodzicami, brały udział w eksperymentach wykorzystujących zagadnienia związane z powietrzem. Animatorzy w ciekawy i przystępny sposób wyjaśniali zagadnienia z zakresu fizyki i chemii wykorzystując przy tym różnorodne rekwizyty.

- Zabawa była świetna, i co najważniejsze, pozwoliła naszym małym pacjentom, choć na chwilę zapomnieć o chorobie – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon jest Instytucją Kultury Województwa Małopolskiego powstałą w grudniu 2017 roku. Celem działalności centrum jest realizacja zadań własnych Województwa Małopolskiego w zakresie działalności kulturalnej.Bocheński szpital był jednym z wielu, które odwiedzili w ostatnim czasie animatorzy MCN Cogiteon. Za trzy tygodnie animatorzy rozpoczną podróż po całej Małopolsce. Chcą odwiedzić wszystkie gminy, prezentując specjalnie przygotowaną w tym celu wystawę mobilną, również poświęconą tematyce powietrza.Siedziba Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon powstanie w Krakowie przy Alei gen. T. Bora-Komorowskiego w 2022 roku. W planach jest nie tylko nowoczesna i interaktywna ekspozycja stała, przestrzeń wystaw czasowych, ale też specjalistyczne laboratoria i sale do pokazów naukowych.

Zdjęcie i tekst z https://www.powiat.bochnia.pl