Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-11-18 14:57:05 przez system

II miejsce "Ekonomika" w konkursie Dzikie Smaki

Zespół Szkół nr 3 w Bochni zajął II miejsce w drugiej edycji konkursu Dzikie Smaki 2015, którego organizatorem był Polski Związek Łowiecki w Tarnowie. Oprócz "Ekonomika", powiat bocheński na konkursie reprezentowny był również przez Zespół Szkół w Dąbrowicy.

Konkurs pod nazwą "Dzikie Smaki" ma w swoim założeniu przybliżyć młodym kucharzom temat dziczyzny, mało znanej szerokiemu społeczeństwu, jak również nawiązać do tradycji staropolskiej kuchni i propagować zdrową żywność.

W konkursie uczestniczyło 12 szkół gastronomicznych z Brzeska, Pustkowa, Czchowa, Pilzna, Brzostka, Dębicy, Zakliczyna, Tarnowa, Wojnicza i Szczucina, które miało przygotować danie główne na bazie jelenia oraz deser związany z tematem konkursu.

Reprezentacja z "Ekonomika" pod przewodnictwem Anety Wojcieszek, przygotowała danie "Polędwice z jelenia w aromatyzowanych ziołach, podana na komosie ryżowej w towarzystwie chrustu z jarmużu oraz pniaczków porowych zakropione jarzębinowym sosem"

Wyniki
I miejsce
Zespół Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych w Tarnowie
danie główne: Dominik Łukasik, Mateusz Ciurej
deser: Szymura Konrad, Marcin Englart

II miejsce
Zespół Szkół nr 3 im. ks. Józefa Tischnera w Bochni
danie główne: Jaworska Katarzyna, Dziedzic Sabina

II miejsce
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie
deser: Zych Ewa, Grzegórz Natalia

III miejsce
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Brzesko
deser : Kołodziej Joanna, Drużkowska Małgorzata
danie główne: Kozub Weronika, Gliździńska Justyna

Wyróżnienia:
1. Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu
Chrapusta Katarzyna, Święcicki Filip

  1. Powiatowe Centrum Edukacji w Szczucinie
    Gmyrek Małgorzata, Adaś Agata

Dania oceniało jury w składzie: Damian Wajda, szef bocheńskiej Restauracji „Salina Restaurant”, Paweł Kras, szef kuchni w Restauracji Pałac Goetzów w Brzesku, Paweł Piszczek - wydawca portalu kulinarnego „Coś na ząb Tv", felietonista dziennikarz kulinarny, Mirosław Stach, szef kuchni hotelu Tarnovia, Maciej Mozoła, szef zmiany w hotelu Tarnowia, Wojciech Wołosowski, kuchmistrz Izby Rzemieślniczej w Krakowie, Anna Baran, menager Cukiernia Piotr Rydz, Paweł Juśko z ramienia Starostwa Tarnowskiego, Roman Bukowski, prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Tarnowie, Krzysztof Łazowski, przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Tarnowie.