Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-03-13 21:01:55 przez system

Imbecyl za kierownicą

W piątek 13 marca o godzinie 14.20 policjanci bocheńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który mając w organizmie ponad promil alkoholu przewoził w dwumiejscowym samochodzie, bez fotelików i zapiętych pasów bezpieczeństwa, dwójkę małych dzieci.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni w centrum miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego dostawczym samochodem marki opel combo, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, a ponadto przewoził na fotelu obok również nie zapięte w pasy małe dzieci, w wieku 5 i 10 lat.

Kolejna część kontroli pokazała, że zachowanie mężczyzny przekracza wszelkie granice bezmyślności.

Już przy pierwszym kontakcie z kierującym policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu i w związku z tym niezwłocznie poddali go badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu 1,32 promila alkoholu. Ponadto 31-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego kierował samochodem nie mając prawa jazdy, które wcześniej stracił - również za jazdę po pijanemu.

Jak się okazało matka dzieci i konkubina zatrzymanego mężczyzny nie wiedziała o niczym. Po stawieniu się na komendzie policji przekazano dzieci matce, a mężczyzna uczestniczył w dalszych czynnościach.

W najbliższym czasie odpowie przed sądem za swoje zachowanie, a o tym jaka dokładnie będzie kwalifikacja prawna, zadecydują policjanci i prokuratura po tym, jak 31-latek wytrzeźwieje.