Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-09-22 08:46:49 przez system

Intensywny weekend wolontariuszy ŚDM

Ostatnie kilka dni było wyjątkowo pracowite dla wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży z okręgu bocheńskiego. W piątek 18 września w każdej z trzech bocheńskich parafii odbyły się spotkania formacyjne dla wolontariuszy.

- Na spotkaniach pojawiły się nowe osoby, chętne do zaangażowania w wolontariat, co bardzo cieszy, ponieważ z każdym dniem pracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży jest coraz więcej, a tym samym potrzeba coraz więcej osób chętnych, aby pomóc – mówi Magdalena Kukuła Z Bocheńskiego Biura Medialnego ŚDM.

Niedziela w parafii św. Mikołaja Biskupa była kolejną związaną z ŚDM. Wolontariusze byli obecni pod bazyliką od godziny 6.00 do 20.30, zbierając deklaracje zakwaterowania pielgrzymów i odpowiadając na wszystkie pytania. Dzięki parafianom, którzy chętnie odpowiedzieli na zaproszenie młodzieży do namiotu ŚDM udało się poszerzyć bazę noclegową o kolejne 64 miejsca. Tego dnia odbyła się również kolejna już Msza w intencji rodzin przyjmujących pielgrzymów, o której oprawę również zadbała młodzież.

Z podobną inicjatywą wystartowali również w niedzielę młodzi ludzie z parafii w Mikluszowicach. Głównym celem wolontariuszy z parafii pw. św. Jana Chrzciciela było zachęcenie parafian do przyjęcia pielgrzymów do swoich domów. Podobnie jak młodzież z parafii św. Mikołaja, rozdawali oni po każdej Mszy Świętej deklaracje, dzięki czemu zyskali ponad 100 miejsc noclegowych. Podczas kolejnej niedzieli z ŚDM zamierzają skupić swoje działania na zachęceniu młodych ludzi do włączenia się w dzieło wolontariatu. 20 września w Mikluszowicach odbyło się również otwarcie i poświęcenie parafialnego biura, w którym młodzi pełnić będą cotygodniowe dyżury w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.