Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-07-03 11:38:48 przez system

Internetowi naciągacze nie próżnują

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni przyjęli trzy zgłoszenia, dotyczące oszustw z wykorzystaniem Internetu. Liczba tego typu przestępstw systematycznie wzrasta.

Dwa zawiadomienia dotyczyły nie otrzymania zamówionego towaru - telefonów komórkowych pomimo wcześniejszej wpłaty za nie w wysokości około 400 zł.

W trzecim przypadku oszukany mężczyzna stracił znacznie większą kwotę, ponieważ nie otrzymał zwrotu pieniędzy w wysokości 7900 zł, przesłanej sprawcy oszustwa, który oferował do sprzedaży ciągnik rolniczy. Sprawca oszustwa nie wywiązał się ze sprzedaży ciągnika oraz nie zwrócił poszkodowanemu pieniędzy.

W opisanych przypadkach prowadzone są postępowania, mające na celu ustalenie sprawców oszustw, odzyskania utraconych pieniędzy i skierowania spraw do sądu.

Obszerną informację dotyczącą tego typu przestępstw, jak się przed nimi bronić oraz co należy zrobić, kiedy już padniemy ofiarami oszustów internetowych przygotowało Biuro Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji, opublikowane na stronie internetowej pod adresem;
http://www.policja.pl/pol/kgp/bsk/dokumenty/cyberprzestepczosc/77773,OSZUSTWA-INTERNETOWE-JAK-SIE-BRONIC-JAK-POSTEPOWAC-BEDAC-POKRZYWDZONYM.html