Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-11-26 16:37:03 przez system

Iwona Dymura została komendantem Straży Miejskiej

Od początku kwietnia w bocheńskiej Straży Miejskiej panowało „bezkrólewie”. Obowiązki Krzysztofa Tomasika, który został komendantem jednostki z Tarnowa przejął Kazimierz Osinka. Od samego początku wiadomo jednak było, że jest to wybór tymczasowy. Podczas listopadowej sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 listopada, burmistrz poinformował, że nowym „szefem” Straży Miejskiej została Iwona Dymura.

O wyborze nowego komendanta włodarz miasta – Stefan Kolawiński poinformował podczas przedstawiania sprawozdania za miniony miesiąc. - Z dniem 5 listopada 2015 r. powierzono pełnienie obowiązków komendanta straży miejskiej w Bochni pani Iwonie Dymura, kierownikowi referatu do spraw wykroczeń straży miejskiej w Bochni. W związku z powyższym w drodze zarządzenia ustalono pełnomocnictwo dla wyżej wymienionej osoby – powiedział burmistrz Bochni.

Iwona Dymura do bocheńskiej Straży Miejskiej trafiła na przełomie 2012 i 2013 roku, wygrywając konkurs na inspektora. Wcześniej tworzyła część krakowskiej jednostki Straży Miejskiej.