Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-02-26 19:42:52 przez system

Jak zmieścisz się pod bramownicą to i pod wiaduktem...

Miasto zamontowało dzisiaj dwie bramownice przy wiadukcie na ul Wygoda. Nie wiadomo z jakich przyczyn niektórzy kierowcy dużych, wysokich samochodów ciężarowych pomimo prawidłowego oznakowania informującego o maksymalnej wysokości dopuszczalnej mogących się tam zmieścić pojazdów, uderzali w wiadukt powodując z reguły spore uszkodzenia w naczepach pojazdów.

Zwracaliśmy się jako Urząd Miasta do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o dooznakowanie bramami U-10 wiaduktu kolejowego z obu stron. W odpowiedzi otrzymaliśmy pismo, że urządzenie bramowe stanowią osobną konstrukcję, stawianą przed obiektem, którego dotyczy ograniczenie a jego montaż leży po stronie Zarządcy Drogi przebiegającej pod wiaduktem...

Wiadukt po modernizacji został wprawdzie oznakowany znakami pionowymi z obu stron przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., jednak pomimo tego wielu kierowców próbowało sforsować przeszkodę z opłakanym dla nich skutkiem. Te nie aż tak liczne, ale jednak powtarzające się i groźne zdarzenia z udziałem tirów, które rozpruwały swoje naczepy na wiadukcie kolejowym, spowodowały reakcję Burmistrza Miasta Bochnia. Jako zarządca drogi, kierując się przesłankami zapewnienia jak najlepszego bezpieczeństwa w tym miejscu, burmistrz zlecił wykonanie urządzeń bramowych, które właśnie zostały zamontowane.

Trudne rozmowy z PKP, ustalenia terenowe i uzgodnienia techniczne oraz brak chętnych wykonawców, wydłużały czas wykonania i zamontowania bramownic. W końcu jednak są i mamy nadzieję, że skutecznie odstraszą i zmuszą do zahamowania przed wiaduktem tych kierowców, którzy nie zauważali do tej pory istniejących oznakowani i bezrefleksyjnie niszczyli swoje pojazdy, powodując jednocześnie duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.