Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-09 11:01:13 przez system

Jechał 150 km/h przez Łapczycę - skończy przed sądem

Dzięki skrupulatnemu działaniu bocheńskiej policji sprawa pirata drogowego, który pędził przez Łapczycę swoim bmw, znajdzie finał w sądzie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni zakończyli wyjaśnianie sprawy kierowcy, który 30 maja br. urządził sobie szaleńczy rajd samochodem przez Łapczycę, nagrał to kamerą i zamieścił w Internecie. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których przyznał się częściowo. Sprawa trafi do sądu, który zdecyduje o losie kierowcy.

Namierzeniem pirata drogowego i pociągnięciem go do odpowiedzialności zajmowali się policjanci zespołu do spraw wykroczeń wydziału prewencji bocheńskiej komendy policji. Skrupulatne działania policjantki prowadzącej sprawę doprowadziły do ustalenia numeru rejestracyjnego bmw, później właściciela pojazdu, który wskazał użytkownika samochodu. Udało się również dotrzeć do kierowcy osobowego volkswagena, z którym kierowca bmw mało co się nie zderzył. Jak się okazało kierowcą auta był 26-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu wielickiego.

Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał, że to on kierował 30 maja niebieskim bmw i on jest autorem zamieszczonego w Internecie filmu. Przesłuchano również kierowcę osobowego volkswagena. Zebrany materiał został przekazany biegłemu sądowemu z zakresu technicznej i kryminalistycznej rekonstrukcji wypadków drogowych, którego zadaniem było m.in. ustalenie prędkości, z jaką poruszało się bmw.

  • Na podstawie uzyskanej opinii biegłego policjanci sformułowali zarzuty dla kierowcy bmw, dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości o 97 km/h, niestosowania się do znaków drogowych i sygnałów świetlnych oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 26-latek częściowo przyznał się do zarzutów, dlatego finał tej sprawy rozstrzygnie się na sali sądowej, gdzie policja zwróci się z wnioskiem o zatrzymanie 26-latkowi prawa jazdy – wyjaśnia mł. aspirant Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji