Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-01-11 16:14:58 przez KacperGlod

Jest kontrakt na ZOL w Bochni! Cztery razy więcej miejsc niż w szpitalu

Szpital w Bochni zdobył kontrakt na funkcjonowanie 80 łóżek w budowanym właśnie Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Karolina w Bochni.

To będzie przełom. W ciągu kilku miesięcy zostanie uruchomiony nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Bochni. Placówka będzie dysponowała 80 łóżkami. To cztery razy więcej miejsc dla pacjentów niż obecnie jest na oddziale szpitalnym - przeczytać możemy na stronie Starostwa Powiatowego w Bochni.

Powodów do zadowolenia jest więcej. Dyrekcja szpitala podpisała już kontrakt z NFZ finansujący prowadzenie zakładu. Co ważne umowa będzie obowiązywała przez pięć lat.

  • Oznacza to, że do 2027 roku nie musimy się martwić o finansowanie tak potrzebnej na naszym terenie placówki. Co roku na jej utrzymanie, zgodnie z zapisami kontaktu, z NFZ otrzymamy ponad 7 mln zł — zapewnia Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Warto dodać, że w regionie obejmującym powiaty: bocheński, brzeski, tarnowski i dąbrowski do zakontraktowania było 350 łóżek. Bochnia zdobyła aż 80, w tym 10 stanowisk wentylowanych mechanicznie.

  • To powód do dużego zadowolenia. Zgodnie z zapowiedziami udało się nam nie tylko wybudować nowy obiekt, ale też skutecznie zdobyć jego finansowanie
    — podkreśla Adam Korta, Starosta Bocheński.

Przypomnijmy, że do tej pory szpital dysponował zaledwie 22 miejscami na oddziale opiekuńczo-leczniczym. Aby dostać się na oddział trzeba było czekać co najmniej pół roku.

  • Teraz się to zmieni. Uruchomienie ZOL w nowym budynku pozwoli nam zaspokoić potrzeby mieszkańców naszego powiatu
    — dodaje Adam Korta.

Kolejnym krokiem jest pozyskanie finansowania dla hospicjum, które powstanie przy ZOL w Bochni. Przedstawiciele starostwa i szpitala już prowadzą rozmowy w tej sprawie.

fot. Rafał Matrejek