Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-12-08 13:50:16 przez system

Kiermasz świąteczny w "Dwójce"

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Bochni już czuć atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, a to dzięki kiermaszowi zorganizowanemu w świetlicy szkolnej od 1 do 22 grudnia.

Stało się tradycją, że w okresie przedświątecznym wychowawcy pod okiem kierownik świetlicy Marii Nowak przygotowują, poświęcając swój prywatny czas, wykonane ręcznie o niepowtarzalnych wzorach świąteczne ozdoby, witraże, figurki aniołów, pomysłowe choinki oraz bombki. Dochód z ich sprzedaży zostaje przeznaczony na doposażenie świetlicy w przybory szkolne, gry edukacyjne, zabawki i inne materiały przydatne w pracy z dziećmi. W tym roku szkolnym w przygotowanie prac włączono chętnych uczniów, którzy pod opieką nauczycielki plastyki Doroty Dobranowskiej, mogli samodzielne wykonać świąteczny witraż, a następnie zakupić go za niewielką opłatą, aby w ten sposób wspomóc świetlicę. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem podjęły się tego zadania, były niezwykle podekscytowane i dumne ze swej pracy.

Warto dodać, że ta inicjatywa cieszy się ogromną popularnością wśród społeczności szkolnej, dyrektor Zbigniew Solak jest jej propagatorem, a rodzice bardzo chętnie finansują zakup ozdób przez swoje dzieci, sami również z podziwem je oglądają i kupują.