Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-09-01 20:52:30 przez system

Kierowco - zwolnij przed szkołą

Działania bocheńskiej policji w trosce o bezpieczeństwo uczniów

W pierwszym dniu nowego roku szkolnego policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „Zwalniam przed szkołą”.

W trakcie tych działań, które prowadzone były w rejonach szkół i przedszkoli, stróże prawa dbali o bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierujących. Policjanci działali w miejscach szczególnie niebezpiecznych m.in. na drodze krajowej nr 94 w Łapczycy oraz drodze wojewódzkiej nr 965 w Proszówkach, gdzie w najbliższym sąsiedztwie tych ruchliwych dróg ulokowane są szkoły. Policjanci w rejonie przejścia dla pieszych pomagali dzieciom, młodzieży i dorosłym bezpiecznie przekroczyć jezdnię, a kierowcy badani byli na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz otrzymywali ulotki promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W szkole podstawowej w Proszówkach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni uczestniczyli w rozpoczęciu roku szkolnego, gdzie skierowali do uczniów kilka ważnych słów na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach, a najmłodszym rozdali odblaskowe kamizelki.