Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-01-27 14:02:52 przez system

„Kinga” połączy się z „Jachowiczem”

W wyniku konsultacji z Kuratorium Oświaty w Krakowie i analizy przepisów reformy oświaty w nowym projekcie sieci szkół Gimnazjum nr 1 im. Św. Kingi w Bochni zostanie połączone z Publiczną Szkołą Podstawową nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni.

Wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty w Krakowie wskazują na możliwość połączeniu dotychczasowego Gimnazjum ze szkołą podstawową w bliskiej lokalizacji. Odległość od tych dwóch szkół to niecałe 100 metrów. W przypadku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 jest to (idąc Plantami Salinarnymi) ok. 400 metrów.

Natomiast Gimnazjum nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida, które ma swoją siedzibę na osiedlu Niepodległości będzie włączone do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II, która znajduje się w tym samym budynku.

Takie przekształcenia zapewnią najlepsze warunki nauki dla uczniów. Siódme klasy w PSP1 i PSP7 będą miały tego samego wychowawcę i nauczycieli przedmiotów wiodących. Jedyną różnicą będzie nauka w nowoczesnych i dobrze wyposażonych pracowniach w budynkach dotychczasowych gimnazjów, co pozwoli w pełni wykorzystać istniejącą infrastrukturę szkolną.

Uczniowie wygaszanego gimnazjum będą realizować obowiązek szkolny w dotychczasowych budynkach.

W takiej formie projekt sieci szkół trafi pod obrady Rady Miasta w lutym. Przyjęty przez Radę Miasta projekt zostanie przesłany do zaopiniowania do Kuratorium Oświaty i związków zawodowych. Ostateczną decyzję musi podjąć Rada Miasta do końca marca br. po uzyskaniu pozytywnej opinii Kuratorium Oświaty.