Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-11-20 16:03:19 przez Czas2012

Kładka w Majkowicach z szybą widokową

Zakończył się remont kładki wiszącej w Majkowicach prowadzącej przez rzekę Rabę i łączącej dwie gminy - Gminę Bochnia i Gminę Drwinia. Remont trwał ponad trzy miesiące miesięcy. Rozpoczął się w sierpniu bieżącego roku.

Kładka o długości 235,75 mb położona jest na granicy Majkowic (Gminy Bochnia) i Mikluszowic (Gminy Drwinia). Po kilku miesiącach remontu została oddana do użytku. W prace nad modernizacją zaangażowani zostali pracownicy gospodarczy zatrudnieni w UG Bochnia.

Prace obejmowały wymianę̨ pojedynczych elementów konstrukcji stalowych oraz oczyszczenie i malowanie części które nie wymagały wymiany. Cała nawierzchnia pomostu została wykonana z desek kompozytowych. Zainstalowano również progi zwalniające. Bardzo ciekawym rozwiązaniem było zamontowanie w środku kładki szyby widokowej z napisem Gmina Bochnia, co niepozornej kładce dodaje atrakcyjności. Całkowity koszt modernizacji wyniósł 130 tys. zł i został pokryty z budżetu Gminy Bochnia. Most w Majkowicach powstał w latach 70. XX wieku.