Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-02-27 10:53:38 przez system

Klincz w powiatowych strukturach PiS?

19 lutego br. Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie powołał prof. Włodzimierza Bernackiego na pełnomocnika powiatowego w powiecie bocheńskim, kończąc tym samym proces wyłaniania terenowych władz PiS.

24 lutego odbyło się pierwsze spotkanie pełnomocnika z przewodniczącymi komitetów terenowych i pełnomocnikami gminnymi z terenu powiatu. Omówiono na nim stan zorganizowania struktur PiS w powiecie i ich przygotowań do jesiennych wyborów samorządowych: zaawansowanie prac nad wyłonieniem kandydatów na radnych, wójtów i burmistrzów oraz kwestię zawiązywania koalicji przedwyborczych. W czasie spotkania poruszono też sprawę wizyt przedstawicieli rządu i naczelnych władz PiS na Bocheńszczyźnie.

Co powołanie pełnomocnika oznacza dla powiatowych struktur PiS? Pełnomocnik pełni jednoosobowa władze w powiecie. Wybrany w grudniu 2017 zarząd powiatowy traci (na razie) swoje kompetencje w zakresie koordynacji prac PiS.

Pełnomocnikiem był również Józef Mroczek. Jego uprawnienia skończyły się z chwila wyboru zarządu powiatowego. Ponieważ nie udało się wybrać przewodniczącego zarządu (dwukrotnie zgłaszany przez prof. Bernackiego Piotr Dziurdzia przepadł w głosowaniu), Zarząd Okręgowy w Tarnowie powołał na powiat bocheński pełnomocnika w osobie prof. Bernackiego.