Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-08-07 01:34:18 przez system

Kolejne oszustwo na policjanta

  1. sierpnia 2018 r. do starszego mężczyzny, mieszkańca Bochni na jego numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako „policjant z Krakowskiej” informując jednocześnie, że przestępcy są w posiadaniu jego numeru dowodu osobistego i zamierzają okraść jego konto w banku.

Jak dodał pieniądze można uchronić przed kradzieżą przelewając je na „depozyt” Prokuratury we Wrocławiu. Oszust podał pokrzywdzonemu numer konta, na które wymieniony przelał pieniądze w kwocie ponad 40 tys. zł. Dopiero po kilku minutach zdał sobie sprawę, że prawdopodobnie padł ofiara przestępstwa.

Do podobnego zdarzenia doszło także 3 sierpnia, kiedy to na telefon stacjonarny mieszkańca Bochni zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant informując jednocześnie, że przestępcy chcą okraść jego konto. Na szczęście wymieniony od razu zorientował się, że jest to próba oszustwa.

Intensywne czynności dochodzeniowo – śledcze w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo Śledczy oraz Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

W związku z nadal pojawiającymi się informacjami na temat dokonywanych oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, „na członka rodziny” bocheńska Policja apeluje do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności przy odbieraniu telefonów, zwłaszcza jeżeli dotyczą one pomocy finansowej, a w szczególności konieczności przekazania pieniędzy nieznanym osobom.

Tyczy się to przede wszystkim osób starszych, które najczęściej padają ofiarami tego typu przestępstw, dlatego tak ważne jest, aby ostrzec swoich rodziców, dziadków a także osoby samotne przed oszustami działającymi właśnie w ten sposób. W szczególności należy ostrzec je, aby nie przekazywały pieniędzy osobom obcym, podającym się np. za znajomych wnuczka, córki, a także nie przelewały większych kwot pieniędzy bez konsultacji z rodziną. W ten sposób mogą oni stracić oszczędności całego życia.

  • *