Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-09-07 12:13:33 przez system

Kolejne zatrzymanie sklepowych złodziei w Bochni

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali dwóch mężczyzn oraz kobietę, którzy ukradli perfumy o wartości blisko 900 złotych, z półek drogerii w centrum Bochni. Zatrzymani usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

W sobotę 5 września bocheńscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży perfum na terenie drogerii, znajdującej się w centrum miasta. Po analizie zapisu monitoringu, znajdującego się w sklepie ustalono, że kradzieży perfum, o łącznej wartości 899 złotych, dokonało dwóch mężczyzn oraz kobieta. Dalsza praca operacyjna pozwoliła bardzo szybko ustalić personalia złodziei, którzy zostali zatrzymani następnego dnia.

Zatrzymani to młodzi mieszkańcy Bochni w wieku 19 i 17 lat, bardzo dobrze znani bocheńskiej policji. Cała trójka złodziei została przesłuchana i przedstawiono jej zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży. Podejrzani przyznali się do winy i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. O wymiarze kary zadecyduje sąd, a w świetle przepisów kodeksu karnego, przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

- Perfumy, skradzione z drogerii, jeszcze tego samego dnia jeden ze sprawców sprzedał za kwotę 300 złotych, przypadkowo napotkanym osobom. Policja przestrzega przed kupowaniem wszelkich wyrobów od osób, które oferują je po cenie rażąco niższej od tej, która faktycznie figuruje na sklepowych regałach. Istnieje wtedy bardzo duże prawdopodobieństwo, że towar ten może pochodzić z kradzieży, a kupując taką rzecz popełniamy czyn zabroniony, który określa art. 292 kodeksu karnego, tzw. paserstwo nieumyślne – „Kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – informuje mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.