Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-08-24 13:30:59 przez system

Kolizyjny weekend na drogach powiatu bocheńskiego

Weekend na drogach powiatu bocheńskiego minął pod znakiem kolizji drogowych, których odnotowano 4. Ponadto zatrzymano jednego nietrzeźwego użytkownika dróg, którym okazał się być 35 latek kierujący rowerem, mający w organizmie 2,52 promila alkoholu.

W sobotę około godziny 11:40 kierujący fiatem Punto, na ulicy Wolnica potrącił prawidłowo przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych kobietę. Z miejsca zdarzenia poszkodowana została zabrana do szpitala. Po udzielonej pomocy medycznej i badaniach okazało się, że kobieta doznała ogólnych potłuczeń ciała i może opuścić szpital. Sprawca zdarzenia był trzeźwy. Został tylko ukarany mandatem i punktami karnymi.

Tego samego dnia o godzinie 17:35 w Kobylu doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierujący motocyklem, w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości za poprzedzającym go pojazdem marki VW Polio, najechał na tył tego pojazdu doprowadzając do zderzenia. Jak się okazało kierujący motorem nie posiadał prawa jazdy. Z uwagi na to, że nikt nie odniósł obrażeń, i że kierujący byli trzeźwi motocyklista został ukarany mandatami za kolizję drogową, jak również za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Niedługo później w Trzcianie, 79 letni mężczyzna kierując samochodem marki Fiat Seicento, prawdopodobnie na skutek zasłabnięcia, stracił panowanie nad kierowanym samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Do szpitala zabrano kierowcę, jak również jego żonę, która podróżowała na miejscu pasażera. W kolejnych dniach policjanci zajmą się szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności zaistniałego zdarzenia.

W niedzielę, około godziny 16:10 policjanci patrolujący miejscowość Ostrów Królewski zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego rowerem, którego zachowanie i sposób poruszania się wskazywały, że może znajdować się on pod wpływem alkoholu. Już pierwszy kontakt słowny z 35 latkiem potwierdził podejrzenia policjantów, a na dowód tego, w trakcie badania stanu trzeźwości kierującego alkomat wskazał wynik 2,52 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został przekazany osobie trzeźwej pod opiekę, a w najbliższym czasie, ze swojego zachowania będzie musiał się wytłumaczyć przed sądem.

Ostatnie odnotowane w niedzielę zdarzenie drogowe miało miejsce tuż przed godziną 17:00, w Bochni na skrzyżowaniu ulic Matejki i Krakowskiej. Doszło tam do kolizji drogowej, w której kierująca samochodem marki Daewoo, wykonując manewr skrętu w lewo nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem, doprowadzając do kolizji pojazdów. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Z uwagi na stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierująca samochodem osobowym została ukarana mandatem i punktami karnymi .