Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-03-13 14:23:14 przez system

Komendant gasił autokar

13 marca na ul. Karosek zapalił się autokar komunikacji miejskiej. Pojazd ten poruszał się u. Konstytucji 3 Maja w kierunku ul. Karosek. Już wtedy widać było wydobywający się z komory silnika pojazdu gęsty biały dym – a wiemy o tym od komendanta powiatowego Policji w Bochni, podinsp Mariusza Dymury, który wraz ze swym zastępcą, komisarzem Mirosławem Strachem jechał bezpośrednio za wspomnianym autokarem, a chwilę później brał udział w akcji gaśniczej.

W chwili, gdy autobus skręcił na ulicę Karosek, z komory silnika buchnął ogień, a autobus się zatrzymał. Policjanci, widząc co się dzieje, natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a komendant Dymura za pomocą gaśnicy z pojazdu służbowego zaczął gasić pożar. Po chwili do akcji gaszenia dołączył również kierowca autobusu.

Można powiedzieć, że dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji udało się zapobiec poważnemu zagrożeniu, gdyż ulice Konstytucji 3go Maja i Karosek są odcinkami o bardzo dużym natężeniu ruchu pojazdów jak również pieszych.
W pamięci mamy niedawny pożar autokaru na odcinku bocheńskiej obwodnicy, gdzie doszczętnie spłonął autokar, jadący do Gorlic. W tamtym przypadku nie udało się uratować pojazdu, na szczęście obecnie przytomna reakcja podróżujących za autokarem policjantów pomogła uchronić życie i zdrowie osób, jak również zapobiegła dużym stratom mienia.