Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-12-28 10:52:24 przez Czas2012

Koncert fundacji Auxilium – zebrano kilka tys. złotych

Ponad 5 tys. zł uzyskano z aukcji zorganizowanej przez fundację Auxilium z Bochni na rzecz swoich podopiecznych. 27 grudnia w Oratorium św. Kingi nie tylko licytowano. Wystąpili także świetni artyści.

Publiczność wraz z osobami których głównym celem było zakupić interesujące je przedmioty i pomóc chorym dzieciom z pewnością mile spędziła czas. W przerwach między licytacjami wystąpili nie tylko lokalni artyści ale także Ci którzy na co dzień występują na scenach w całej Polsce. Koncert fundacji rozpoczęła Magdalena Czerwonka grająca w dwóch orkiestrach na puzonie, absolwentka Akademii Pomorskiej w Słupsku na kierunku edukacja artystyczna. Później na scenie pojawiła się Patrycja Baczyńska, która z przepięknym głosem znalazła się w finale programu Must be the Music i która bez dużego wysiłku wpisuje się w głosy takich gwiazd jak np. Whitney Huston. Później na scenie pojawił się zespół który swą artystyczną działalność poświęcił Tinie Turner. Betty Bobass tribute to Tina Turner z niezwykle żywiołowym występem przodujących wokalistek oraz Dariuszem Rybką znanym nie tylko w Bochni saksofonistą. Aukcję zakończył bocheński duet gitarowy grający blusa.

Licytowano m.in.: bańkę z logo fanklubu Marka Piekarczyka, koszulki z podpisami zawodników Wisły Kraków oraz z podpisami zawodników Bayernu Monachium, odbitki zdjęć starej Bochni, piękną panoramę widoku Bochni, rower, obrazy czy całoroczny bilet na koncerty z cyklu Bochnia Rocks.

Koncert poprowadził Jurek Janik - bocheński muzyk i basista w zespole Latające Talerze.