Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-09-26 10:26:17 przez Czas2012

Konfederacja w Bochni: „nie jesteśmy przeciw Ukraińcom ale przeciw ukrainizacji Polski”

Polacy są gospodarzami we własnym kraju i im należy się pierwszeństwo

W sobotę 24 września na ulicach Bochni można było spotkać przedstawicieli środowisk patriotycznych z Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna. Działacze z Bochni oraz Tarnowa trzymali w rękach baner na którym widniało główne hasło ogólnopolskiej akcji i projektu STOP UKRAINIZACJI POLSKI.

Na czym polega ten projekt? Najlepiej tłumaczą to sami działacze z Konfederacji, którzy ujmują swoje przesłanie w następujących wątkach:

 • Życzymy Ukraińcom jak najszybszego zakończenia wojny oraz bezpiecznego powrotu do domu. Chcemy aby Polska była polska. Chcemy pomagać i pomagamy, ale róbmy to wg zasady porządku miłosierdzia, rozważnie i roztropnie.

 • Jesteśmy we własnym kraju i nam - POLAKOM należy się pierwszeństwo i godne życie. Zachowajmy umiar, stawiajmy zdrowe granice, pamiętajmy w pierwszej kolejności o dobru naszych rodzin, dzieci, seniorów.

 • My tu jesteśmy GOSPODARZAMI we własnej Ojczyźnie i chcemy aby polski parlament na pierwszym miejscu stawiał dobro POLAKÓW, którzy wszystkie działania również (obecnego rządu) finansują Z WŁASNEJ PRACY I CIĘŻKO ZAROBIONYCH PIENIĘDZY.

 • Warto przypomnieć tym, którzy dają się manipulować rządowym przekazom typu, że "rząd daje". Rząd nie ma własnych pieniędzy, jeżeli Tobie daje to innemu zabiera albo... puści dodruk pieniądza powodując gigantyczną inflację i zadłużając nasze dzieci i wnuki.

 • Zanim ocenisz, ubliżysz - przeczytaj i przemyśl. Bez negatywnych emocji - są one zupełnie niepotrzebne.

CHROŃMY ŻYCIE, A NIE POZIOM ŻYCIA.

Patriotyczne akcje Konfederacji spotykają się zazwyczaj z alergiczną i histeryczną reakcją opozycji niejednokrotnie z kręgów lewicującej partii Prawa i Sprawiedliwości. Niektórzy działacze tej postsolidarnościowej lewicy nie mając żadnych racjonalnych argumentów zaczęli szerzyć, najwyraźniej pod wpływem emocji i zagubienia politycznego, nielicujące z PiS inwektywy o „ruskich trollach” czy „ruskich onucach”, przy czym w samej działalności tej partii można się dopatrzyć ruchów prorosyjskich vide: wpychanie Łukaszenki w objęcia Putina czy socjalistyczna i wpędzająca Polaków w długi polityka gospodarcza rodem z czasów Gierka i Związku Sowieckiego.

Co na to Konfederacja?

Spotkaliśmy się z pozytywnym jak i negatywnym odbiorem naszego przekazu. Oczywiście wyzwiska od ruskich trolli i onuc to już standard, ale nie przejmujemy się tym. Od dłuższego czasu obserwujemy, że osoby, które kierują do nas takie epitety zazwyczaj posługują się EMOCJAMI, a nie zdrowym ROZSĄDKIEM. Warto (zanim zacznie się od negatywnej oceny i wyzwisk) na spokojnie zapoznać się z broszurą informacyjną znajdującą się na stronie internetowej Konfederacji Korony Polskiej oraz ulotką informacyjną, którą wczoraj rozdawaliśmy.

Przekaz na żywo można zobaczyć TUTAJ

Propozycje Konfederacji Korony Polskiej 🇵🇱 - CO ROBIĆ?

 1. Wprowadzenie prawa do wymówienia kwatery uchodźcom bez podawania powodów przez rodziny udzielające im gościny.

 2. Udzielanie statusu uchodźcy i praw do świadczeń indywidualnie, np. w zależności od tego, czy dana osoba mieszka na terenach objętych działaniami wojennymi; wypowiedzenie niezwykle szkodliwej umowy emerytalnej z Ukrainą.

 3. Minimalny poziom pomocy uchodźcom według zasady: chronimy życie a nie poziom życia.

 4. Ochrona praw pacjentów w sferze procedur ratujących życie: ograniczenie dostępu uchodźców do krytycznych procedur medycznych, gdy czas oczekiwania jest nadmierny.

 5. Ochrona standardów nauczania polskich dzieci: odrębny system edukacyjny dla uchodźców, gwarancja miejsc dla dzieci polskich obywateli.

 6. Przygotowanie do natychmiastowego zamknięcia granicy w razie zniesienia zakazu opuszczania Ukrainy przez mężczyzn w wieku poborowym.

 7. Zagwarantowanie ustawowej ochrony przed szerzeniem antypolskiej szowinistycznej ideologi OUN-UPA i kultu zbrodniarzy takich jak Bandera, Szuchewicz, Doncow.

PW