Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-08-17 18:14:28 przez eb

Konflikt w Gminie Bochnia

Pisaliśmy niedawno, że Gmina Bochnia anulowała swoją uchwałę dotyczącą współfinansowania drogi powiatowej w Stradomce i Nieszkowicach Małych.

W tych samych Nieszkowicach doszło w tym tygodniu do znamiennego wydarzenia. Otóż zebranie wiejskie przegłosowało aby wyprosić ze spotkania dwóch radnych Gminy. Obydwaj są członkami opozycyjnego klubu „Chcemy Dobrego Gospodarza”. Na zabraniu pozostał trzeci radny z tego ugrupowania, Witold Kowalski. Został on wybrany do Rady z tego właśnie terenu.

Wyproszenie uczestnika zebrania z sali, nawet podjęte demokratyczną większością głosów jest niezgodne z ustawą o samorządzie. Każdy ma prawo wziąć udział w zebraniu wiejskim, a zwłaszcza – radny gminy. Czy klub ChDG odwoła się do wydziału prawnego przy wojewodzie małopolskim?

eb
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.