Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-26 15:23:09 przez system

Koniec roku szkolnego – nowi dyrektorzy

Rozpoczynają się wakacje, czas wypoczynku i wytchnienia po szkolnych obowiązkach, sprawdzianach i egzaminach. W piątek 26 czerwca we wszystkich szkołach powiatu zakończył się rok szkolny. Podniosły charakter miało zakończenie roku w Zespole Szkół nr 1 oraz w Zespole Szkół nr 3 w Bochni - obie placówki od września będą kierowane przez nowych dyrektorów.

Podczas wszystkich uroczystości starosta bocheński Ludwik Węgrzyn gratulował uczniom sukcesów, życząc wiary we własne siły oraz udanych wakacji, dyrekcji i nauczycielom dziękował za wysiłek i poświęcenie w niełatwej drodze wychowania i nauczania, podziękowania kierował także do rodziców.

W „Ekonomiku” uroczystą akademię rozpoczęła dyrektor szkoły, Alicja Dąbrowska. Były gratulacje dla najzdolniejszych uczniów( w tym primus inter pares), podziękowania oraz życzenia bezpiecznych wakacji. W dalszej części uroczystości starosta Ludwik Węgrzyn wręczył dyrektor Dąbrowskiej podziękowania za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora placówki. Powiedział, że wpisała się w historię tej szkoły, przyczyniając do uzyskania przez młodzież jak i placówkę wielu osiągnięć i wyróżnień. Pani Dyrektor dziękowali także nauczyciele, rodzice oraz przede wszystkim uczniowie, którzy przygotowali z tej okazji krótki występ artystyczny. Podczas uroczystości powołanie na stanowisko odebrał nowy dyrektor Piotr Czekaj, który zarządzał będzie szkołą od 1 września 2015 roku.

W Zespole Szkół nr 1 starosta podziękował p.o. dyrektora Teresie Hajduk, która przez ostatnie miesiące kierowała szkołą, oraz wręczył powołanie Janowi Balickiemu, który zaraz po wakacjach obejmie stanowisko dyrektora placówki. Następnie wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem, a uroczystość zakończyła się krótkim występem artystycznym.

Uroczyście rok zakończyli także uczniowie I i II LO w Bochni, ZS nr 2 w Bochni, SOSW, Zespołu Szkół w Łapanowie i Dąbrowicy. Tam również odbyły się uroczyste akademie, były kwiaty, gratulacje i podziękowania.

Rok szkolny 2014/2015 zakończyło łącznie w powiecie 3 954 uczniów szkół średnich, w tym 1184 absolwentów.