Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-03-27 19:03:19 przez system

Konkursy w Powiecie: come back Wojciecha Szafrańskiego!

Wczoraj Zarząd Powiatu w Bochni zatwierdził wyniki konkursów, które odbyły się w dniu 20 marca 2019 r na stanowisko dyrektora: I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Nr2, Bursy oraz Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rozdzielu.

Na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego komisja konkursowa wybrała Jolantę Kruk. Dyrektorem budowlanki została Anetta Krysiak, a Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rozdzielu Elżbieta Cichońska - Darowska. Konkurs na stanowisko dyrektora Bursy Szkolnej im. Polski Niepodległej w Bochni nie został rozstrzygnięty z przyczyn formalnych.
Powierzenie stanowisk nastąpi na 5 lat tj.od 1 września 2019 do 31 sierpnia 2024 r.

W ubiegłym tygodniu wybrano też nowego dyrektora szpitala. Został nim Wojciech Szafrański, który piastował już tę funjkcję przez prawie 10 lat, po to by w 2011 roku odejść na identyczne stanowisko w szpitalu im. Rydygiera w Krakowie.

O stanowisko dyrektora szpitala ubiegało się w sumie 7 kandydatów. Pięcioro z nich w zeszłym tygodniu, w czwartek zgłosiło się na rozmowę z komisją konkursową. W czwartek też komisja dokonała wyboru. Zgodnie z procedurą informację do publicznej wiadomości podaje zarząd powiatu, który obradował dziś rano. Powołanie może nastąpić dopiero po dwóch tygodniach od momentu ogłoszenia wyników konkursu, tyle czasu bowiem mają osoby biorące udział w konkursie na ewentualne odwołanie się od jego wyniku.