Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-01-31 19:38:20 przez system

Kpt. Robert Cieśla nowym komendantem PSP

Polityczne przyczyny emerytury Krzysztofa Kokoszki?

"W dniu 30 stycznia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni odbył się uroczysty apel z okazji zdania i przyjęcia obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP. St. bryg. mgr inż. Krzysztof Kokoszka z dniem 31 stycznia 2018 r. zakończył czynną służbę i przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

St. bryg. mgr inż. Krzysztof Kokoszka mundur strażacki założył w 1990 roku, kiedy został słuchaczem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Później służbę pełnił kolejno w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie, Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie, od roku 2013 r. kierował Komendą Powiatową PSP w Bochni.

Obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni z dniem 1 lutego 2018 r. zostały powierzone st. kpt. mgr niż. Robertowi Cieśli. Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego PSP jest absolwentem Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, jak również Prywatnej Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska w Radomiu. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej pełni od 28.10.1995r. W Komendzie Powiatowej PSP w Bochni pełni służbę od 1 kwietnia 1997 r., zdobywając doświadczenie na wielu zajmowanych stanowiskach. Na ostatnio zajmowanym stanowisku, od dnia 25 marca 2016 r. kierował Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Bochni".

Tyle mówi oficjalny komunikat na str. www. naszej Straży. Już jednak podczas uroczystości przekazania obowiązków uchylił się rąbek tajemnicy: Kokoszka został do odejścia ze stanowiska zmuszony. Sam powiedział, że musiał „podjąć decyzję o odejściu dostając propozycję nie do odrzucenia”.

Potwierdziła to też wypowiedź starosty Ludwika Węgrzyna, oceniając presję, jakiej był poddawany dotychczasowy komendant PSP. Uznał ją za „działanie polityczne wobec osoby apolitycznej, bez postawienia jakichkolwiek zarzutów”.

Jakie mogły prawdziwe motywacje komendanta wojewódzkiego PSP w Krakowie nadbryg. Stanisława Nowaka, który uparł się aby Krzysztof Kokoszka ustąpił ze stanowiska w Bochni?