Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-12-15 15:31:02 przez eb

Krewki 60-latek uciekał policjantom

Do 5 lat więzienia grozi 60-letniemu kierowcy audi, który ucieczkę przed policjantami zakończył poważną kraksą. Pijany mężczyzna uciekał przed radiowozem, zagrażając innym kierowcom. Policjanci zatrzymali uciekiniera, kiedy jego samochód spadł ze skarpy i uderzył w betonowy mur.

W poniedziałek (14.12 br.) policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu patrolując drogę wojewódzką 965 na odcinku miejscowości Połom Duży zauważyli białe audi, którego kierujący w rejonie przejścia dla pieszych wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania poprzedzających pojazdów. Mundurowi widząc szaleńczą jazdę audi włączyli sygnały dźwiękowe i błyskowe nakazując kierowcy zatrzymanie pojazdu. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął jednak uciekać. Chcąc zgubić policjantów, nagle przyspieszył i nie zważając na innych kierowców i podwójną linię ciągłą wyprzedzał inne pojazdy.

Po półkilometrowej ucieczce, pokonując z dużą prędkością lewoskrętny łuk drogi 60-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w znak drogowy, a następnie zjeżdżając ze skarpy przebił ogrodzenie przydrożnej posesji i jazdę zakończył uderzeniem w betonowy mur oporowy. Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc uwięzionemu w samochodzie mężczyźnie, gdyż nie był w stanie sam wydostać się z poważnie rozbitego pojazdu. Kiedy mundurowi wyciągnęli mężczyznę z samochodu, okazało się, że nie posiada on poważnych obrażeń. Potwierdzili to również ratownicy medyczni, którzy zostali wezwani na miejsce zdarzenia.

Badanie stanu trzeźwości 60-letniego kierowcy audi, mieszkańca powiatu bocheńskiego wskazało blisko promil alkoholu. Za ten skrajny brak odpowiedzialności mężczyznę czekają teraz bardzo poważne konsekwencje prawne. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to 2 lata więzienia, utrata prawa jazdy i bardzo wysokie kary pieniężne. Sprawca odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił podczas ucieczki przed policjantami.