Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-08-05 10:59:19 przez system

Ks. Zbigniew Kras bliskim współpracownikiem prezydenta Dudy!

Proboszcz z Lipnicy Murowanej ks. Zbigniew Kras typowany jest na kapelana nowego prezydenta Andrzeja Dudy. Na razie jednak do tarnowskiej Kurii nie wpłynęła oficjalne pismo w tej sprawie.

Wiele jednak wskazuje na to, że dziekan dekanatu lipnickiego zostanie jednym z najbliższych ludzi prezydenta RP. W zeszłym tygodniu widziano go bowiem w Lipnicy, gdy był w gościnie u proboszcza parafii p.w. św. Andrzeja Apostoła.

Wymowny jest też wpis na oficjalnej stronie lipnickiej parafii, poświęcony zaprzysiężeniu nowego prezydenta. Czytamy w nim m.in.:
„W czwartek odbędzie się uroczysta inauguracja jego prezydentury. Wiele osób ma zamiar być w tym wyjątkowym dniu wraz z nowym prezydentem i zebrać się pod Sejmem w czasie, gdy będzie składał przysięgę.

Nowy prezydent zawsze podkreśla, że jest katolikiem i nie wstydzi się wiary. Już pierwszego dnia po wyborach prezydenckich udał się do Częstochowy, by pomodlić się na Jasnej Górze przed obrazem czarnej Madonny. W czasie mszy na warszawskim Wilanowie podniósł hostię, którą porwał wiatr, a niedawno zrezygnował z meczu Marcina Gortata, bo chciał wziąć udział w jubileuszu cudownego obrazu Matki Bożej Rychwałdzkiej. Przypomnijmy, że Andrzej Duda został wybrany głową państwa w święto Zesłania Ducha Świętego, a w najbliższy czwartek w kościele przypada Przemienienie Pańskie.

Niech ta Prezydentura przemieni Polskę i Polaków!!!”

Ks. Kras posługuje w lipnickiej parafii od 1999 r., będąc jednocześnie kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej w Bochni.

Jest laureatem nagrody marszałka województwa małopolskiego im. Mariana Korneckiego za rok 2003 za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony zabytków architektury drewnianej Małopolski oraz ich promocji, w szczególności za odnowę drewnianego, gotyckiego kościółka św. Leonarda w Lipnicy Murowanej