Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-08-12 20:19:13 przez eb

Ksiądz z Trzciany zginął w Tatrach

Dziś wczesnym popołudniem zginął ksiądz Jaromir Buczak, wikariusz z Trzciany. Do tragedii doszło w Tatrach, gdzie 34 – letni kapłan wspinał się ścieżką na Rysy. Mimo, że droga jest zaopatrzona w łańcuchy, ksiądz wypadł ze ścieżki i spadł z kilkudziesięciu metrów.

Świadkowie natychmiast zawiadomili GOPR, ale było już za późno – ksiądz poniósł smierć. Tłumy na ścieżce na Rysy podobno utrudniały akcję ratowniczą.

Ks. Jaromir Matczak święcenia kapłańskie uzyskał w 2013 roku, Pracował najpierw w Podegrodziu na sądeczczyźnie a od 2016 – w Trzcianie.  Był asystentem oddziału KSM Trzciana, opiekował się Liturgiczną Służbą Ołtarza w tej parafii.

"Księże Jaromirze, dziękujemy za zawsze otwarte i radosne serce, a także nieustanną gotowość i świadectwo swojego życia. Spoczywaj w pokoju. Z serca prosimy Was wszystkich o modlitwę - w intencji Duszy Śp. Księdza Jaromira, jak również w intencji wszystkich Jego Bliskich" – napisali członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na swoim profilu na facebooku.

Foto z https://www.facebook.com/ksm.tarnow/