Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-08-28 12:50:02 przez Czas2012

Kto zakłamuje polską historię? - spotkanie autorskie w MDK

W piątek 08.09 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie dla historyków i wszystkich zainteresowanych tą dziedziną nauki, która ze wszech stron nas i otacza i dotyka. Gościem spotkania autorskiego będzie dr Anna Mandrela autorka dwóch książek o rotmistrzu Pileckim (,,Kto zdradził Witolda Pileckiego: nieznane fakty z ostatnich lat życia Rotmistrza”, ,,Duchowość i charakter Witolda Pileckiego”) oraz o losach Zofii Łuszczkiewicz - siostry Izabeli (,,Niezłomna zakonnica”).

Spotkanie będzie się jednak koncentrować na innej tematyce. Będzie można wysłuchać prelekcji na temat: Antypolska Polityka Historyczna. Kto zakłamuje polską historię? Nie ma bowiem wątpliwości, że w Polsce i na świecie istnieją środowiska, które w swej działalności czy publikacjach nie koncentrują się na wyjaśnianiu historii prawdziwej ale na tzw. polityce historycznej, tzn. na takim wybiórczym interpretowaniu historii by była ona wygodna pod rządzącą akurat ekipę polityków. Polityka historyczna jest także narzędziem politycznym wykorzystywanym w walce międzynarodowej czego dobitnym przykładem jest np. żydowskie zakłamywanie historii, w której Polacy są przedstawiani jako mający udział w holokauście i zagładzie żydów i wraz Niemcami organizowali obozy zagłady.

Na spotkanie zaprasza Marta Mrzygłód (Konfederacja)

Po spotkaniu będzie również możliwość zakupu wybranych książek z autografem autora: https://annamandrela.pl/

Spotkanie odbędzie się o g. 18.00 w sali kameralnej MDK – Bochnia.

Patronat medialny Czasbochenski.pl

Jak przedstawia się gość spotkania?
Jestem doktorem nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Od kilku lat zajmuję się również historią nieznanych polskich bohaterów. Dotarłam do wielu nieznanych do tej pory dokumentów dotyczących rtm. Witolda Pileckiego i opublikowałam dwie książki dotyczące ochotnika do Auschwitz: ,,Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” oraz ,,Kto zdradził Witolda Pileckiego: nieznane fakty z ostatnich lat życia Rotmistrza”. W książkach przedstawiam nieznane do tej pory informacje dotyczące życia rtm. Pileckiego. Jako pierwsza dokładnie opisuję jak doszło do aresztowania jednego z największych polskich bohaterów oraz wyjawiam, że już w 1938 r. rtm. Pilecki posiadał stopień wojskowy kapitana, działając w II Oddziale Wojska Polskiego. Obecnie zajmuję się upamiętnieniem mało znanej postaci Zofii Łuszczkiewicz (siostry Izabeli). W kwietniu 2023 roku opublikowałam książkę ,,Niezłomna zakonnica”, w której przedstawiam jej losy.

Do czerwca 2021 r. prowadziłam autorskie programy na kanale Media Narodowe na youtube, w tym cykl edukacyjny ,,Czerwony Terror”, w którym opowiadałam o prześladowaniach Kościoła przez komunizm. Obecnie prowadzę swój własny kanał na Youtube oraz na platformie Ban Bay ,,Ryngraf TV”, gdzie publikuję programy z zakresu filozofii, teologii, historii. Staram się również walczyć z zakłamywaniem polskiej historii. Wraz z ,,Komitetem 14 Czerwca” od kilku lat podejmuję działania mające na celu godne upamiętnienie Polaków pomordowanych w Auschwitz. Publikowałam w ,,Do Rzeczy”, kwartalniku ,,Wyklęci”, ,,W sieci historii”, ,,Magna Polonia”. Byłam gościem wielu telewizji internetowych.

Prowadzę prelekcję dla młodzieży o bohaterskiej postawie rtm. Witolda Pileckiego. Posiadam uprawnienia nauczyciela filozofii i etyki w szkołach średnich oraz uprawnienia wychowawcy kolonijnego. Mam doświadczenie. Obecnie nie jestem zatrudniona przez żadną uczelnię ani instytucję państwową. Większość badań dotyczących rtm. Pileckiego udało mi się przeprowadzić dzięki hojności osób, które wsparły moje projekty.

Pochodzę z Katowic i losy Górnego Śląska są mi bardzo bliskie. Od kilku lat pomagam w rozwoju niepublicznego katolickiego przedszkola w Siemianowicach Śląskich ,,Przedszkole Aniołów”. Obecnie koordynuję projekt budowy i rozwoju studia nagraniowego w Katowicach dla niezależnych telewizji internetowych.

Więcej:
https://annamandrela.pl/o-mnie/