Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-02-05 19:54:21 przez system

Lekcja o samorządzie

Klasa managersko – matematyczna z Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni mogła przekonać się jak wygląda praca samorządu powiatowego od środka. Uczniowie na zaproszenie Przewodniczącej Rady Powiatu Bernadetty Gąsiorek wzięli udział w lekcji o samorządzie w ramach Wiedzy o Społeczeństwie.

W Starostwie Powiatowym w Bochni młodzież przywitał starosta bocheński Adam Korta, który wprowadził ich w tajniki pracy starosty, rady i zarządu powiatu. Jak działa samorząd powiatowy, z ilu szczebli się składa? Jakie są najważniejsze kierunki rozwoju? To tylko niektóre tematy poruszane podczas spotkania.

Kolejnym punktem lekcji były e-usługi w instytucji. Dzięki pracownikom starostwa, młodzież mogła przekonać się w jaki sposób mogą korzystać z tej formy kontaktu z instytucją. Krok po kroku przeanalizowali złożenie przykładowego pisma do Starostwa. Uczyli się wypełniać druki potrzebne przy rejestracji pojazdu czy też wniosek o wydanie prawa jazdy.

Następnie przeanalizowali portal Pacjent.gov.pl, w którym mogą sprawdzić np. jakie recepty wystawił im lekarz oraz portal zus.pl, gdzie zamieszczane są zwolnienia lekarskie.